FBK SĀC "izkapā" punktu mačā pret "Ķekavu"

07.10.2022

ELVI florbola līgā vīriešiem pie trešā punkta tikusi komanda FBK SĀC, kas šovakar Ādažos pēc pirmā perioda vēl zaudēja "Ķekavai" ar 1:6, bet pamatlaika izskaņā spēja panākt neizšķirtu (7:7). Pagarinājumā Renāta Degina vārtu guvums nodrošināja ķekaviešiem uzvaru ar 8:7 un divus punktus turnīra tabulā.

"Ķekava", uzvarot FBK SĀC pamatlaikā, iegūto punktu ziņā varēja panākt turnīra tabulas līderi "FS Masters/Ulbroka". Cīņu ķekavieši sāka vareni – jau 1. minūtē vārtus guva Markuss Januševskis (1:0), bet 5. minūtē ādažnieki paši ievirzīja bumbiņu savos vārtos, nonākot iedzinējos ar 0:2. Mača turpinājumā bija Ernesta Roņa benefice – šis spēlētājs līdz pirmajam pārtraukumam guva četrus vārtus pēc kārtas. Laukuma saimnieki uz to atbildēja ar tikai Krista Saldatenoka vārtu guvumu, nonākot iedzinējos ar 1:6. Otrajā trešdaļā FBK SĀC samazināja rezultāta starpību – 3:6. Pēdējā periodā mājinieki turpināja iedzīšanu, līdz 59. minūtē Alvis Dāle, izmantojot savas komandas skaitlisko vairākumu, atjaunoja neizšķirtu rezultātu – 7:7. Uzvarētāju noskaidrošanai bija vajadzīgs papildlaiks. Pagarinājuma 5. minūtē Ralfa Orstes piespēli uzvaras vārtu guvumā pārvērta Renāts Degins – 8:7.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma izšķirošo vārtu autors Renāts Degins, kuram šajā mačā 2 (1+1) punkti. Viņa komandas biedra Toma Ķeirāna kontā trīs piespēles, bet rezultatīvākais ar 5 (4+1) punktiem bija Ernests Ronis. Par labāko starp ādažniekiem atzina Alvi Dāli, kura rēķinā "hat-trick". Rezultatīvāks par viņu ar četrām piespēlēm bija Dēvids Osītis, bet Kristam Saldatenokam un Nikam Nagliņam pa 2 (1+1) punktiem. Pēc šīs smagi nākušās uzvaras "Ķekava" ar desmit punktiem pakāpās uz 2. vietu, bet FBK SĀC tagad trīs punkti un joprojām priekšpēdējā pozīcija.

FBK SĀC - "Ķekava" 7:8 ET (1:6, 2:0, 4:1, 0:1)

32:42 (9:16; 12:9; 10:16, 1:1)

FBK SĀC – Dēvids Osītis 4 (0+4), Alvis Dāle 3 (3+0), Krists Saldatenoks 2 (1+1), Niks Nagliņš 2 (1+1), Matīss Kristians Kirmuška 1 (1+0), Ralfs Stratans 1 (1+0), Jēkabs Krists Vīmanis 1 (0+1).

"Ķekava" – Ernests Ronis 5 (4+1), Toms Ķeirāns 3 (0+3), Renāts Degins 2 (1+1), Kristaps Laugalis 1 (1+0), Markuss Januševskis 1 (1+0), Reinis Žīgurs 1 (0+1), Ralfs Orste 1 (0+1).