"Valmiera" pret "Rubeni" sper soli pusfināla virzienā

24.02.2017

Šovakar ar ELVI florbola līgas vīriešiem maču Vidzemes Olimpiskajā centrā starp FBK "Valmiera" un Kocēnu "Rubeni" startēja izslēgšanas spēļu turnīrs. Pārliecinošu uzvaru ar 7:3 guva valmierieši, sperot pirmo solīti pusfināla virzienā. Uzvarētāju rindās ar "hat-trick" izcēlās Ričards Eglītis.

ELVI florbola līgā ceturtdaļfināla sērija turpināsies līdz vienas komandas četrām uzvarām. Pārējie trīs izslēgšanas spēļu pāri pirmo maču aizvadīs tikai rīt, bet vistuvākie kaimiņi gan ģeogrāfiskā ziņā, gan regulārā turnīra tabulā - FBK "Valmiera" (4.) un Kocēnu "Rubene" (5.), savu cīņu sāka jau šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Laukuma saimniekiem valmieriešiem vajadzēja tikai 16 sekundes lai jau pirmo reiz liktu kapitulēt kcoēniešu vārtsargam Ārim Aldiņam - pēc Ivo Baloža metiena rezultāts bija atklāts (1:0). 5.minūtē Ričards Eglītis "Valmieras" pārsvaru dubultoja (2:0), bet 13.minūtē Matīss Salmiņš panāca jau 3:0. Otrās trešdaļas laikā abu komandu vārtsargi palika nepārspēti, bet 43.minūtē savu nulli no rezultātu tablo beidzot nodzēsa "Rubene" Matīsa Mālnieka personā - 1:3. Tuvāk par divu vārtu starpību Kocēnu komandai šīvakara mačā tā arī neizdevās tikt. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām FBK "Valmiera" atradās vadībā ar 4:2, bet atlikušajā laikā spēja savu pārsvaru ievērojami palielināt un svinēt pārliecinošu uzvaru ar 7:3, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Ričards Eglītis, kurš ar trim vārtu guvumiem bija rezultatīvākais. Ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ints Vilks, bet Matīsa Salmiņa kontā divi goli. Par labāko starp kocēniešiem atzina divu vārtu autoru Matīsu Mālnieku. Sērijas otro spēli abas komandas aizvadīs svētdien, 26. februārī, arī tā notiks Vidzemes Olimpiskajā centrā.

FBK "Valmiera" - "Rubene" 7:3 (3:0, 0:0, 4:3), sērijā 1:0

32:29 (11:9, 12:11, 9:9)

FBK "Valmiera" - Ričards Eglītis 3 (3+0), Ints Vilks 3 (0+3), Matīss Salmiņš 2 (2+0), Mārtiņš Broks 2 (0+2), Ivo Balodis 1 (1+0), Gatis Liepiņš 1 (1+0), Toms Gertners 1 (0+1), Aigars Belasovs 1 (0+1).

"Rubene" - Matīss Mālnieks 2 (2+0), Ingars Matisons 1 (1+0), Andris Jēkabsons 1 (0+1), Atis Stepāns 1 (0+1).