Vācijas izlase piezemē latviešus – 2:5

01.10.2022

Veisenfelsā notiekošajā Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrā neveiksmi piedzīvojusi Latvijas vīriešu florbola izlase, kas šodien ar 2:5 piekāpās mājiniekiem vāciešiem. Mūsu valstsvienībā labākā spēlētāja balvu saņēma komandas kapteinis Artis Raitums.

Turnīrs sākās vakar, kad katra no sešām izlasēm aizvadīja pa divām spēlēm. Latvijas florbolisti turnīra pirmajā dienā ar 3:1 pārspēja slovākus, bet dāņus sakāva ar 8:3, ar četriem punktiem izvirzoties turnīra tabulas galvgalī. Tuvākās sekotājas guva pa vienai uzvarai, kā arī piedzīvoja pa zaudējumam. To skaitā bija arī Vācijas valstsvienība, kas ar 2:3 piekāpās norvēģiem, bet poļus sagrāva ar 9:3.

Latvijas un Vācijas komandu savstarpējā mača rezultātu atklāja mājinieki, kas 13. minūtē izvirzījās vadībā ar 1:0. Otrā perioda sākumā mūsu izlases aizsargs Artūrs Jurševskis piespēlēja neskatoties, bet pie bumbiņas tika vācieši un jau dubultoja savu pārsvaru – 2:0. 25. minūtē pretinieki pēc skaistas saspēles panāca jau 3:0. 29. minūtē latviešiem cerības uz izglābšanos atgrieza Toms Akmeņlauks, kurš skaisti apspēlēja Vācijas izlases vārtsargu – 1:3. 41. minūtē laukuma saimnieki atjaunoja sev triju vārtu pārsvaru – 4:1. Uzreiz pēc tam mūsējie sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, jau pēc 25 sekundēm Pēteris Trekše ar precīzu metienu samazināja rezultāta starpību – 2:4. 44. minūtē vācieši ar metienu no savas laukuma puses trāpīja bumbiņu tobrīd tukšajos latviešu vārtos, sagādājot Latvijas izlasei zaudējumu ar 2:5.

Norvēģija

Par labāko spēlētāju mūsu izlasē tika atzīts Artis Raitums, kurš šajā mačā ar rezultativitāti gan neizcēlās. Vācijas izlase pa mūsu vārtiem meta 19 reizes, bet latvieši atbildēja ar 18 metieniem. Pēc šīs neveiksmes Latvijas izlase turnīra tabulā atkāpās uz otro pozīciju, priekšā palaižot Vācijas valstsvienību. Abām komandām ir pa četriem punktiem, tikpat punktu arī slovākiem.