Latvijas izlase sāk ar pārliecinošu uzvaru pār ungāriem

28.01.2014

Šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā, Valmierā, sākās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs vīriešu florbola izlasēm. Latvijas valstsvienība pirmajā mačā tikās ar Ungārijas florbolistiem, ko pārspēja ar 9:2. Par labāko mūsu komandā tika atzīts aizsargs Aigars Belasovs.

Latvijas izlase maču pret ungāriem sāka ar vareniem uzbrukumiem. Izskatījās, ka mūsu florbolisti ļoti grib pēc iespējas ātrāk gūt vārtus. Kā ja nereti mēdz būt, pārlieka vēlme traucēja cerētā rezultāta sasniegšanai. Ungārijas izlase arī izdarīja pa bīstamam pretuzbrukumam un pat ieguva skaitlisko vairākumu. Mūsējie, spēlējot mazākumā, savus vārtus nosargāja neskartus, bet, kad 13.minūtē paši ieguva viena vīra pārsvaru, Artis Raitums beidzot atklāja rezultātu – 1:0. Maisam gals bija vaļā – nepilnu divu minūšu laikā Ingus Laiviņš, Ainārs Juškēvičs un Kārlis Bulāns panāca jau 4:0.

Otrā perioda sākumā savus vārtus guva arī Ungārijas florbolisti (1:4), bet līdz otrajam pārtraukumam Oskars Fīrmanis, Artis Savins un Ainārs Juškēvičs nodrošināja latviešiem jau ļoti ievērojamu pārsvaru – 7:1. Pēdējā periodā uz pretinieku rezultatīvu metienu ar vārtu guvumiem atbildēja Ingus Laiviņš un Toms Akmeņlauks, ļaujot Latvijas izlasei svinēt sākt turnīru ar pārliecinošu uzvaru – 9:2.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts aizsargs Aigars Belasovs, kura kontā viena rezultatīva piespēle. Rezulatīvākie mūsu komandā bija Ingus Laiviņš ar 3 (2+1), Artis Savins ar 3 (1+2), Ainārs Juškēvičs ar 2 (2+0) un Artis Raitums ar 2 (1+1) punktiem. Latvieši pa pretinieku vārtiem izdarīja 48 metienus, kamēr ungāri atbildēja ar 29 raidījumiem.

Pasaules florbola čempionāta kvalifikācijas turnīrs, 28.janvāris

Ungārija – Latvija 2:9 (0:4, 1:3, 1:2)
Vārti: 14:10 Raitums (Laiviņš, vair.) 0:1, 14:24 Laiviņš (Savins) 0:2, 14:47 Juškēvičs (Rīsmanis) 0:3, 15:51 Bulāns (Belasovs) 0:4, 23:30 Millers (Šmits) 1:4, 24:37 Fīrmanis (Raitums) 1:5, 36:32 Savins 1:6, 39:24 Juškēvičs (Rajeckis) 1:7, 46:08 Kapecs (Millers) 2:7, 52:45 Laiviņš (Akūlovs) 2:8, 53:18 Akmeņlauks (Savins) 2:9.
Vārtsargi: Kristians Havass (55:55 - Adrians Šerers) – Andis Blinds