FBK "Valmiera" arī Ķekavā turpina nevainojami

24.03.2023

ELVI florbola līgas vīriešiem regulārā turnīra uzvarētājs FBK "Valmiera" izslēgšanas spēlēs cīnās nevainojami, septiņos mačos tiekot pie septiņiem panākumiem. Septīto uzvaru valmierieši guva šovakar pusfināla sērijas pret komandu "Ķekava/RB&B" trešajā mačā viesos (10:4), nonākot viena panākuma attālumā no Superfināla "Arēnā Rīga" (3:0). Rezultatīvākais starp uzvarētājiem ar 4 (2+2) punktiem bija Kevins Šmits.

Pusfināla sērijas starp komandām FBK "Valmiera" un "Ķekava/RB&B" pirmās divas spēles norisinājās Valmieras Olimpiskajā centrā. Ne bez grūtībām, bet abās uzvaru svinēja laukuma saimnieki – 3:2 un 3:1. Sērijā līdz vienas komandas četriem panākumiem valmierieši izvirzījās vadībā ar 2:0.

Pusfināla sērijas trešā spēle notika ķekaviešu laukumā, bet cīņā labāk iejutās valmierieši, kuri jau pirmā perioda laikā pēc Gvido Laugas un Pāvela Semjonova precīziem metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0. 28. minūtē rezultāts kļuva jau 4:0, jo ar golu izcēlās arī Mārtiņš Broks, bet jau otros vārtus šajā mačā guva Pāvels Semjonovs. Jau tajā pašā minūtē pie vārtu guvuma beidzot tika arī "Ķekava/RB&B", kuras nulli no rezultātu tablo ar precīzu metienu nodzēsa komandas kapteinis Klāvs Jansons (1:4). Pēc otrās trešdaļas Valmieras komanda atradās vadībā ar 5:2. Valmieriešu labā golu iemeta Matīss Salmiņš, bet ķekaviešu – Ernests Ronis. 43. minūtē Jansons atjaunoja intrigu, panākot 3:5. Cīņas turpinājuma Valmieras florbolisti atbildēja ar pieciem vārtu guvumiem pēc kārtas – 10:3. Divus golus iemeta Kevins Šmits, bet pa vienam – Gvido Lauga, Ralfs Matīss Balodis un Ričards Riba. Punktu mačam ar vārtu guvumu pamatlaika pēdējā minūtē pielika ķekavietis Jansons, bet pārliecinošu uzvaru ar 10:4 svinēja FBK "Valmiera", sērijā nonākot viena panākuma attālumā no lielā fināla (3:0).

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma vārtsargs Sandis Venevics, kurš atvairīja 29 no 33 pretinieku metieniem. Rezultatīvākais viņa komandā ar 4 (2+2) punktiem bija Kevins Šmits, pa trim punktiem sakrāja Pāvels Semjonovs un Ričards Riba, divus golus iemeta Gvido Lauga, bet 2 (1+1) punktus sakrāja Mārtiņš Broks. Par labāko starp ķekaviešiem tika atzīts Klāvs Jansons, kuram šajā mačā "hat-trick". Sērijas ceturtā spēlē notiks svētdien, 26. martā, turpat Ķekavā. Mača sākums pulksten 19.00.

"Ķekava/RB&B" - FBK "Valmiera" 4:10 (0:2, 2:3, 2:5), sērijā 0:3

33:41 (9:17; 13:10; 11:14)

"Ķekava/RB&B" – Klāvs Jansons 3 (3+0), Ernests Ronis 1 (1+0), Toms Gredzens 1 (0+1).

FBK "Valmiera" – Kevins Šmits 4 (2+2), Pāvels Semjonovs 3 (2+1), Ričards Riba 3 (1+2), Gvido Lauga 2 (2+0), Mārtiņš Broks 2 (1+1), Arvis Kārkliņš 2 (0+2), Ralfs Matīss Balodis 1 (1+0), Matīss Salmiņš 1 (1+0), Ričards Eglītis 1 (0+1).