"Valmiera" vēlreiz uzvar "Irlavu", rezultāts sērijā – 2:0.

19.02.2023

ELVI florbola līgas vīriešiem regulārā turnīra uzvarētāja "Valmiera" simtprocentīgi izmantojusi sava laukuma priekšrocības ceturtdaļfināla sērijas sākumā, jo arī šovakar, kad Valmieras Olimpiskajā centrā notika otrais mačs pret "Irlavu", bija pārāka, šoreiz – ar 9:5. Otro spēli pēc kārtas ar pieciem rezultativitātes punktiem izcēlās Gvido Lauga, šoreiz viņa kontā četri vārti un viena rezultatīva piespēle. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām valmierieši ir pusceļā līdz kārotajam pusfinālam.

Valmieras un Irlavas komandu ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē, kas bija ļoti rezultatīva, lai arī pašā sākumā vadībā ar 2:0 izvirzījās kurzemnieki, laukuma saimnieki drīz vien droši pārņēma vadības grožus un ieguva vērā ņemamu pārsvaru, ko veiksmīgi nosargāja līdz pat finālsvilpei, svinot panākumu ar 11:8. Labākā spēlētāja balvu saņēma Gvido Lauga, kurš ar 5 (3+2) punktiem bija arī rezultatīvākais. Sērijā vadībā ar 1:0 izvirzījās FBK "Valmiera".

Šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā notikušajai spēlei bija nedaudz cits sižets. Mača sākumā pēc Gvido Laugas un Matīsa Salmiņa raidījumiem vadībā ar 2:0 izvirzījās valmierieši, savukārt irlavnieki veiksmīgi atspēlējās un jau 12. minūtē ieguva vadību ar 3:2. Viesu labā golus iemeta Mareks Stančiks, Kristers Tiltiņš un Emīls Krūmiņš. Pēc pirmā perioda rezultātu tablo vēstīja par kaujiniecisku neizšķirtu (3:3), jo savus otros vārtus šajā mačā guva Valmieras komandas kapteinis Matīss Salmiņš. Otrās trešdaļas laikā mājinieki guva trīs bezatbildes vārtus, izvirzoties vadībā ar 6:3, bet visā spēlē FBK "Valmiera" bija pārāka ar 9:5, sērijā panākot 2:0.

Lai arī otro maču pēc kārtas rezultatīvākais starp uzvarētājiem bija Gvido Lauga, kuram šoreiz 5 (4+1) punkti, labākā spēlētāja balva tika pasniegta Arvim Kārkliņam, kurš izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. 3 (1+2) punkti Kevina Šmita kontā, bet ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Matīss Salmiņš. Par labāko starp irlavniekiem atzina Kristapu Kazlovski, kurš ar 3 (2+1) punktiem bija rezultatīvākais savā komandā. Rezultāts sērijā ir 2:0, bet trešo maču abas komandas aizvadīs jau trešdien, 22. februārī, Irlavas sporta namā. Spēles sākums pulksten 20.00.

FBK "Valmiera" – "Irlava" 9:5 (3:3, 3:0, 3:2), sērijā 2:0

25:20 (6:12; 11:2; 8:6)

FBK "Valmiera" – Gvido Lauga 5 (4+1), Kevins Šmits 3 (1+2), Matīss Salmiņš 2 (2+0), Arvis Kārkliņš 2 (0+2), Ričards Eglītis 1 (1+0), Pāvels Semjonovs 1 (1+0), Mārtiņš Broks 1 (0+1).

"Irlava" – Kristaps Kazlovskis 3 (2+1), Kaspars Klamers 2 (0+2), Kristers Tiltiņš 1 (1+0), Emīls Krūmiņš 1 (1+0), Mareks Stančiks 1 (1+0), Renārs Austrums 1 (0+1).