Latvijas izlase turnīra ievadā pārspēj šveiciešus

01.09.2023

Šovakar Lielvārdes sporta centrā ar uzvaru 4 nāciju turnīru florbolā vīriešiem sāka Latvijas valstsvienība, kas ar 2:1 pārspēja titulēto Šveices izlasi. Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma vārtsargs Pontus Zarins, kurš atvairīja 24 no 25 pretinieku metieniem.

Abas komandas maču sāka samērā piesardzīgi, cenšoties ilgāk kontrolēt bumbiņu, bet metieni pa pretinieku vārtiem tika izdarīti samērā maz. Tāds cīņas ritējums turpinājās gandrīz līdz pirmā perioda beigām, tomēr 19. minūtē līdzjutējiem tomēr radās iespēja uzgavilēt, jo Edgars Puriņš pārtvēra bumbiņu un ar precīzu metienu atklāja šī mača rezultātu – 1:0. Ar tādu rezultātu noslēdzās pirmā trešdaļa, kurā mūsu florbolisti pa pretinieku vārtiem meta tikai trīs reizes, kamēr pretinieki – veselas astoņas. Otrajā periodā latvieši izpildīja sešus metienus, kamēr šveicieši – septiņus. Rezultāts gan nemainījās – 1:0. Pēdējā trešdaļā viesi darīja visu iespējamo, lai atspēlētos. Vispirms gan pie vēl viena vārtu guvuma tika latvieši – 43. minūtē Rolanda Kovaļevska piespēli vārtu guvumā pārvērta Pēteris Trekše (2:0). Latvijas izlases vārtsargs Pontus Zarins kapitulēja tikai vienu reizi – 53. minūtē, kas Šveices florbolisti izmantoja savu skaitlisko vairākumu. Drīz pēc tam mūsu komandai vēl vienu reizi nācās cīnīties skaitliskajā mazākumā, bet šoreiz pretinieki pie vārtu guvuma netika. Spēles pēdējās minūtēs šveicieši mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet rezultāts nemainījās – Latvijas izlase varēja svinēt pirmo uzvaru – 2:1.

Turnīra nolikums paredz, ka pēc mača komandas sacenšas arī pēcspēles metienu sērijā. Tajā ar 3:1 pārāka izrādījās Šveices izlase. Vienīgos vārtus Latvijas valstsvienības labā guva Juris Sandis Jēgers.