Juniori piekāpjas pasaules čempioniem, tagad cīņa par 5. vietu

27.08.2021

Šodien Čehijas pilsētā Brno notiekošajā pasaules čempionātā florbolā vīriešu U19 izlasēm apakšgrupas pēdējā spēlē Latvijas juniori mērojās spēkiem ar pašreizējiem pasaules čempioniem čehiem. Mūsu jaunieši piedzīvoja zaudējumu ar 2:12, apakšgrupā ieņemot 3. vietu. Rīt latvieši noslēgs šo turnīru, tiekoties ar Vācijas izlasi mačā par 5. vietu pasaulē.

Spēlē pret pasaules čempioniem mūsu juniori savus vārtus neskartus nosargāja septiņas pilnas minūtes, bet pēc tam latviešiem sākās trīs minūtes ilgs neveiksmju periods, kura laikā čehi Klaida Maļceva sargātajos vārtos iemeta četras bezatbildes bumbiņas – 0:4. 12. minūtē mūsējiem radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, Latvijas izlasei vajadzēja tikai 12 sekundes, lai savu pārsvaru pārvērstu vārtu guvumā – 1:4. Otrajā trešdaļā vārtus guva tikai pretinieki, izvirzoties vadībā ar 6:1. Pēdējā periodā Čehijas florbolisti guva vāl četrus vārtus, bet mūsu juniori spēja atbildēt ar vienu lielisku kombināciju – Valtera Lapiņa piespēli ar precīzu metienu noslēdza Sandis Lēvalds – 2:10. Labākā spēlētāja balvu Latvijas komandā saņēma kapteinis Gustavs Griezītis.

Latvijas izlases ar trijās spēlēs izcīnītiem diviem punktiem A apakšgrupā ieņēma 3. vietu. Līdz ar to mūsējiem šajā pasaules čempionātā atlicis aizvadīt vairs tikai vienu spēli, rīt pulksten 12.30 (pēc Latvijas laika) cīņā par 5. vietu mērojoties spēkiem ar vāciešiem.