Apakšgrupas pēdējā spēlē juniorus gaida pasaules čempionu eksāmens

27.08.2021

Šodien Čehijas pilsētā Brno notiekošajā pasaules čempionātā florbolā vīriešu U19 izlasēm noslēgsies apakšgrupu turnīri. Aināra Juškēviča vadītā Latvijas junioru izlase pulksten 16.15 (pēc Latvijas laika) dosies laukumā, lai krustotu nūjas ar pasaules čempionu godā esošo mājinieku čehu valstsvienību.

Pasaules čempionātu Brno mūsu jaunie florbolisti sāka aizvakar ar spēli pret Slovākijas izlasi.Pirmā perioda laikā latvieši izvirzījās vadībā ar vienu vārtu pārsvaru (4:3), bet pēc ļoti slikti aizvadītā otrā perioda jau atradās iedzinējos ar 7:9. Pēdējā trešdaļa sākās ar vēl vienu slovāku vārtu guvumu (7:10), bet atlikušajā laikā mūsu jaunie florbolisti iemeta septiņus bezatbildes golus un turnīru sāka ar smagi nākušu uzvaru – 14:10. Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma Andrejs Šķerbergs, kurš izcēlās ar četriem vārtu guvumiem. Krišjāņa Tiltiņa kontā 4 (3+1) rezultativitātes punkti, ar trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Markuss Dumpis, divus golus pretinieku vārtos iemeta Armands Savins, bet pa 2 (1+1) punktiem Jorenam Malkavam un Danielam Jānim Anim. Vakar latviešiem pretī stājās titulētā Somijas junioru valstsvienība. Ja pēc pirmā perioda rezultāts vēl bija samērā cerīgs – 1:2, tad jau otrajā trešdaļā somi, kurus mūsu junioru izlasei vēl nekad nav izdevies uzveikt, ieguva sešu vārtu pārsvaru (3:9), bet visā mačā latvieši piedzīvoja sagrāvi ar 4:14. 2 (1+1) punkti Daniela Jāņa Aņa kontā, bet ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ralfs Polis. Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma jubilārs – Oskars Tūtāns.

Spēles tiešraide: ŠEIT

Čehijas izlase šo pasaules čempionātu sāka ar spraigu cīņu pret somiem. Lai arī lielāko daļu spēles ar vienu vārtu pārsvaru atradās pasaules čempioni, pēdējās septiņās minūtēs trīs bezatbildes vārtus guva somi, uzvarēdami ar 6:4. Vakar čehu juniori ar 13:2 sakāva savus ģeogrāfiski tuvākos kaimiņus slovākus, bet vietu pusfinālā vēl nav nodrošinājuši. Ja par A apakšgrupas uzvarētāju pārliecinoši kļuvusi Somijas izlase, kas šorīt ar 13:4 sakāva slovākus, tad 2. vietas liktenis izšķirsies tieši Latvijas un Čehijas valstsvienību duelī. Lai iekļūtu pusfinālā, latviešiem vajadzīga tikai un vienīgi uzvara, kamēr čehiem pietiek arī ar neizšķirtu rezultātu.