Latvijas sieviešu izlasei pirmā uzvara Somijā

09.11.2018

Latvijas sieviešu florbola izlase, kas šīs nedēļas nogalē aizvada četru pārbaudes spēļu turneju ar Somijas klubiem, šovakar Lohjā ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) pārspēja vietējo komandu "LoSB". Divus vārtus mūsu valstsvienības labā guva Evelīna Garbare, kurai bija uzticēts komandas kapteines gods, bet vēl vienus – Elizabete Pavlovska.

Ja Latvijas izlases pirmā maiņa pretinieces burtiski iespieda viņu aizsardzības zonā, tad vēlāk cīņa izlīdzinājās – bīstamu momentu netrūka pie abiem vārtiem. Bumbiņa gan spītīgi negribēja paviesoties nevienos no vārtiem. Tikai pirmā perioda priekšpēdējā minūtē Elizabetei Pavlovskai "LoSB" aizsardzības zonā izdevās pārtvert bumbiņu un ieraidīt to somiešu vārtos - 1:0. Otrās trešdaļas sākumā uz Latvijas izlases vārtiem tika piespriests soda metiens, mūsu vārtsardzei Barbarai Rabčevskai to atvairīt neizdevās – 1:1. Tomēr drīz vien latvietes atguva vadību – ar vārtu guvumu izcēlās mūsu komandas kapteine Evelīna Garbare, kurai asistēja Elizabete Pavlovska (2:1). Pēdējā periodā tika gūti vēl vieni vārti – jau otro reizi šajā mačā uzbrukumā izcēlās Evelīna Garbare, kura šoreiz izmantoja Džeinas Eglītes piespēli – 3:1.

Pēc finālsvilpes tika izpildīta "bullīšu" sērija. Arī tajā veiksmīgākas izrādījās latvietes, kuras uzvarēja ar 3:1. Savas iespējas izmantoja Klinta Mārtiņjēkaba, Evelīna Garbare un Džeina Eglīte. Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta vārtsardze Kristīne Kirilova, kura spēlēja pēdējā periodā, neielaižot nevienu golu.