Šodien cīņa ar pasaules čempioniem par labāku vārtu attiecību

05.12.2021

img_0377.jpg

Šodien Somijas galvaspilsētā Helsinkos notiekošajā pasaules čempionāta florbolā vīriešiem finālturnīrā Latvijas izlasi gaida nopietns pārbaudījums – tikšanās ar pašreizējiem pasaules čempioniem somiem. Cenšoties nospēlēt pēc iespējas labāk, mūsējiem prātā jāpatur neklātienes sacensības ar Dānijas izlasi – to, kas ieņems 3. vietu apakšgrupas turnīra tabulā, latvieši vai dāņi, noteiks gūto un zaudēto vārtu attiecība. Spēles sākums pulksten 15.00, to tiešraidē translēs televīzijas kanāls TV4 un portāls Sportacentrs.com.

 

Finālturnīra pirmo spēli Latvijas florbolisti aizvadīja pret titulētajiem zviedriem, sākot to cerīgi – Morica Krūmiņa metienu pielaboja Armands Savins, atklājot šī mača rezultātu – 1:0. Pēc pirmā perioda pretiniekiem bija tikai vienu vārtu pārsvars (2:1), bet visā spēlē Zviedrijas izlase svinēja kārtējo pārliecinošo uzvaru – 11:1. Latvijas izlasē balvu kā labākais spēlētājs saņēma Morics Krūmiņš. Vakar latvieši mērojās spēkiem ar saviem galvenajiem konkurentiem cīņā par 3. vietu grupā – ar dāņiem. Pirmajā periodā mūsējie nonāca iedzinējos ar 0:2, bet pirms pārtraukuma paspēja atspēlēties – 2:2. Otrās trešdaļas laikā latvieši izvirzījās vadībā ar 4:2, bet pēdējā periodā nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru – spēlē noslēdzās neizšķirti (5:5). Rezultatīvākais mūsu komandā ar trim piespēlēm bija Pēteris Trekše, labākā spēlētāja balvu saņēma divu vārtu autors Rolands Kovaļevskis, Kevinam Šmitam 2 (1+1) punkti.

 

Dānijas izlase apakšgrupas pirmajā spēlē krustoja nūjas ar somiem. Lai arī dāņi pie vārtu guvumiem netika, nevar teikt, ka viņu aizsardzība kapitulēja ļoti bieži. Somi uzvarēja ar 7:0. Šajā situācijā to, kas ieņems trešo vietu apakšgrupā, visdrīzāk noteiks vārtu attiecība, kas pašlaik labāka ir Dānijas florbolistiem. Spēlē pret titulētajiem somiem mūsu florbolistu galvenais uzdevums ir pēc iespējas mazāk vārtu zaudēt un pēc iespējas vairāk gūt. Dāņu priekšrocība vēl ir arī tā, ka viņi apakšgrupas pēdējo spēli aizvadīs pēc vienas dienas atpūtas, rīt, 6. decembrī tiekoties ar zviedriem.

 

Latvijas šīsdienas pretinieki somi šajā finālturnīrā ne tikai pārliecinoši apspēlēja dāņus (7:0), bet vakar uzvarēja arī savus galvenos konkurentus zviedrus – 7:3. Somijas izlase ir no tām trim komandām (vēl arī zviedri un šveicieši), kuras latviešiem pasaules čempionātos līdz šim vēl nav izdevies uzvarēt. Tā ir sanācis, ka ar Somijas valstsvienību mūsu izlase oficiālās spēlēs nav tikusies jau septiņus gadus. 2014. gada pasaules čempionātā, kas notika Gēteburgā, somi bija pārāki ar 7:1.

 

Latvijas valstsvienības rindās iekļauti divi vārtsargi, septiņi aizsardzības spēlētāji un vienpadsmit uzbrucēji. Vislielākā pārstāvniecība izlasē ir no Cēsu komandas "Lekrings" - pieci spēlētāji. Trīs florbolisti ir no "Lielvārde/Fat Pipe", divi no "Talsu NSS/Krauzers", bet pa vienam no komandām "Oxdog Ulbroka LU", Liepājas "FK Kurši", "Ķekava" un FK "Ogres Vilki". Vēl seši sastāvā iekļautie florbolisti spēlē ārzemju klubos Šveicē un Somijā.

 

Latvijas vīriešu izlase pasaules rangā šobrīd ieņem astoto pozīciju, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018. gadā notika Prāgā, mūsu vīri izcīnīja piekto vietu. Latvieši piedalījušās visos 12 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos un augstākais sasniegums ir piecas reizes iegūtā piektā pozīcija (2006., 2008., 2010., 2014., 2018.).

 

Pasaules čempionāta finālturnīrā Latvijas izlase cīnās A apakšgrupā, kur tās pretinieces ir Somijas, Zviedrijas un Dānijas valstsvienības.

 

Latvijas vīriešu izlases sastāvs:

 Nr.p.k. Spēlētājs Pozīcija

Komanda

1. 

Morics Krūmiņš 

Aizsargs  Nokian KrP (Somija) 
2. 

Jānis Ragovskis 

Aizsargs  LASB (Somija) 
3. 

Armands Savins 

Aizsargs  Lielvārde/Fat Pipe 
4. 

Kārlis Petrovskis 

Aizsargs  Oxdog Ulbroka LU 
5. 

Ralfs Orste 

Aizsargs  Koovee (Somija) 
6. 

Artūrs Jurševskis 

Aizsargs  Lekrings 
7. 

Oskars Tūtāns 

Aizsargs  Lielvārde/Fat Pipe 
8. 

Toms Akmeņlauks 

Uzbrucējs  FK Kurši 
9. 

Kevins Šmits 

Uzbrucējs  Kloten-Dietlikon Jets (Šveice) 
10. 

Toms Bitmanis 

Uzbrucējs  Talsu NSS/Krauzers 
11. 

Klāvs Jansons 

Uzbrucējs  Ķekava 
12. 

Rolands Kovaļevskis 

Uzbrucējs  Koovee (Somija) 
13. 

Edgars Puriņš 

Uzbrucējs  Lekrings 
14. 

Artis Raitums 

Uzbrucējs  Talsu NSS/Krauzers 
15. 

Andris Rajeckis 

Uzbrucējs  Lekrings 
16. 

Pēteris Trekše 

Uzbrucējs  Koovee (Somija) 
17. 

Krišjānis Tiltiņš 

Uzbrucējs  Lekrings 
18. 

Aivis Kusiņš 

Uzbrucējs  Lielvārde/Fat Pipe 
19. 

Jānis Salcevičs 

Vārtsargs  Ogres Vilki 
20. 

Markuss Plūdums

Vārtsargs  Lekrings 

Galvenais treneris: Arto Rīhimeki

Treneris: Tēmu Variss

Treneris: Ingus Laiviņš

Treneris: Ainārs Juškēvičs

Vārtsargu treneris: Andis Blinds

Fiziskās sagatavotības treneris: Mikus Embrekts

Fizioterapeits: Kārlis Vitkovskis

Mediķe: Baiba Feldmane

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Tatjana Varša

 
SUPERFINĀLS