Latvietes sakauj Nīderlandi un kvalificējas finālturnīram

02.02.2019

Latvijas sieviešu florbola izlasei Trenčīnā notiekošajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā pietika ar divām spēlēm, lai iegūtu kāroto ceļazīmi uz Neišateli. Šodien latvietes ar 11:2 sagrāva Nīderlandes valstsvienību, garantējot sev vismaz otro vietu EUR4 kvalifikācijas grupā. Labākās spēlētājas balvu saņēma Paula Metāla, kura ar 4 (3+1) punktiem mūsu komandā bija rezultatīvākā.

Latvijas izlase jau turnīra otrajā mačā, kurā tās pretinieces bija Nīderlandes frisbijistes, varēja sev garantēt ceļazīmi uz pasaules čempionāta finālturnīru. Lai to izdarītu, latvietēm vajadzēja uzvaru, pie panākuma kaldināšanas viņas ķērās jau pirmajās cīņas minūtēs. Rezultātu 4.minūtē atklāja Simona Grāpēna (1:0), bet jau pavisam drīz pretinieču vārtos tika samestas vēl četras bumbiņas – 5:0. Divus vārtus guva Paula Metāla, vienus – Džeina Eglīte, bet vēl vienu reizi bumbiņu savos vārtos ieraidīja pašas nīderlandietes. Pašā pirmās trešdaļas izskaņā pie vārtu guvuma tika arī pretinieces – 5:1. Otrajā periodā latvietēm vēl divi vārtu guvumi – 7:1. "Hat-trick" sev noformēja Paula Metāla, vienu golu iemeta Anna Ankudinova. Pēdējā trešdaļā pretiniecēm izdevās gūt vēl vienus vārtus, bet mūsu florbolistes Lība Daija Mikova, Paula Matisone, Līga Vancāne un Kristiāna Grāvīte atbildēja ar četriem goliem un Latvijas izlase varēja svinēt pārliecinošu uzvaru ar 11:2.

Latvija

Labākās spēlētājas balvu saņēma Paula Metāla, kura ar 4 (3+1) punktiem bija rezultatīvākā. 3 (1+2) punkti Džeinas Eglītes kontā, bet pa 2 (1+1) punktiem sakrāja Simona Grāpēna un Lība Daija Mikova. Rīt, turnīra pēdējā dienā, Latvijas valstsvienība mērosies spēkiem ar mājiniecēm slovākietēm.