Mūsu florbolisti turnīru Slovākijā noslēdz ar uzvaru pār norvēģiem

21.10.2018

Ar patīkamām emocijām Slovākijas pilsētā notikušo Sešu nāciju kausa izcīņas turnīru noslēgusi Latvijas izlase, kas spēlē par trešo vietu ar 6:5 pārspēja Norvēģijas valstsvienību. Uzvaras vārtus desmit (!) sekundes pirms pamatlaika beigām guva Pēteris Trekše.

Latvijas un Norvēģijas florbolistiem šī bija jau otrā tikšanās reize šajā turnīrā, jo abas izlases pirms n tam bija vienā apakšgrupā. Lai arī aizvakar latvieši tieši pret norvēģiem aizvadīja vienu no savām labākajām spēlēm, uzvaru ar 3:2 guva skandināvi. Šodien, kad cīņas likme bija 3.vieta, mūsējiem bija visas iespējas revanšēties. Spēles sākums ļoti pārliecinošs padevās latviešiem, kuri pēc pirmā perioda atradās vadībā ar 2:0. Pa golam bija iemetuši Pēteris Trekše un Mihails Kostusevs. Otrās trešdaļas pirmajā pusē mūsu izlases kapteinis Artis Raitums panāca jau 3:0, bet tad iniciatīva pārgāja norvēģu pusē. 28.minūtē mūsu pretinieki ar 30 sekunžu intervālu guva divus vārtus (3:2), 32.minūtē realizēja skaitlisko vairākumu (3:3), bet pēc otrā perioda latvieši jau atradās zaudētāju lomā (3:4). 48.minūtē Morics Krūmiņš realizēja mūsu valstsvienības skaitlisko vairākumu – 4:4. 52.minūtē norvēģi vēlreiz izvirzījās vadībā, bet jau pēc 33 sekundēm Edžus Ceriņš vēlreiz atjaunoja neizšķirtu – 3:3. Cīņas atrisinājums nāca tikai desmit sekundes pirms pamatlaika beigām, kad Morica Krūmiņa piespēli uzvaras vārtu guvumā pārvērta Pēteris Trekše – 6:5.

Par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīts tās kapteinis Artis Raitums, kurš ar 3 (1+2) punktiem bija rezultatīvākais. Divus golus iemeta Pēteris Trekše, 2 (1+1) punkti Moricam Krūmiņam. Latvijas izlase sešu komandu konkurencē ierindojās 3.vietā, 4.vietu ieņēma norvēģi, mačā par 5.vietu poļi pēcspēles metienos ar 4:3 pārspēja dāņus, bet spēle par kausu vēl tikai būs – tajā nūjas krustos slovāki un vācieši.