Izlasei vēl viena uzvara pēcspēles metienos

21.10.2023

Slovākijas pilsētā Banska Bistricā notiekošajā Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrā pie uzvaras "bullīšos" tikusi Latvijas sieviešu florbola izlase, kas šodien spēkojās ar vācietēm. Arī šajā mačā pamatlaika galotnē latvietes izlaida savu pārsvaru (2:2), bet pēcspēles metienos atkal savas iespējas izmantoja Evelīna Garbare un Anna Ankudinova, bet abus pretinieču metienus atvairīja vārtsardze Kristīne Kirilova - 3:2.

Vakar, kad Latvijas izlases spēkojās ar Dānijas valstsvienību, pretiniecēm panākt izlīdzinājumu (3:3) izdevās četras sekundes pirms spēles beigām. Šodien vācietes izdarīja to pašu (2:2), tikai 12 sekundes pirms finālsvilpes.

Pirmajā periodā tika gūti tikai vieni vārti – 10. minūtē vadībā ar 1:0 izvirzījās vācietes. 29. minūtē Anna Ankudinova atbildēja ar golu, atjaunojot neizšķirtu rezultātu (1:1). Kad sākās pamatlaika pēdējā minūte, rezultāts joprojām bija neizšķirts – 1:1. 28 sekundes pirms spēles beigām Simonai Grāpēnai izdevās pārtvert bumbiņu un veikt rezultatīvu uzbrukumu – 2:1. Šo trauslo pārsvaru latvietēm nosargāt neizdevās, jo vācietes nomainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju un devās uzbrukumā ar visiem spēkiem, turklāt sekmīgi, gūstot vārtus un panākot neizšķirtu (2:2). Otro maču pēc kārtas latvietēm bija jāizpilda pēcspēles metieni. Šajā spēles elementā viss notika precīzi tāpat, kā vakar spēlē pret dānietēm. Evelīna Garbare un Anna Ankudinova iemeta pa "bullītim", mūsu vārtsardze, kas šoreiz bija Kristīne Kirilova, savu "cietoksni" nosargāja neskartu – 3:2.

Labākās spēlētājas balvu Latvijas izlasē saņēma Marta Drille, kura ar rezultativitāti gan neizcēlās. Par labāko starp vācietēm atzina Elenu Brokeri, kura guva divus vārtus.

Šodien latvietēm bija paredzēta vēl viena spēle – pret polietēm. Polijas izlases spēlētājām konstatētas veselības problēmas, tāpēc komanda savu dalību no turnīra atsaukusi. Latvijas izlasei piešķirta uzvara ar 5:0. Līdz ar to Latvijas florbolistēm turnīra tabulā ir septiņi punkti un šobrīd jau 2. vieta. Rīt pulksten 12.00 Latvijas izlase turnīru noslēgs ar cīņu pret norvēģietēm.