Dānietes tiek pārspētas "bullīšos"

20.10.2023

Pirmo uzvaru Slovākijas pilsētā Banska Bistricā notiekošajā Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrā izcīnījusi Latvijas sieviešu florbola izlase, kas pamatlaika pēdējās trijās minūtēs izlaida divu vārtu pārsvaru (3:3), tomēr pēcspēles metienu sērijā bija pārāka ar 2:0, uzvarot ar 4:3 un turnīra tabulā ierakstot pirmos divus punktus. Savus "bullīšus" aukstasinīgi realizēja Evelīna Garbare un Anna Ankudinova, bet latviešu vārtus pēcspēles metienu sērijā neskartus nosargāja Allana Kolosova.

Abām izlasēm šī šodien bija jau otrā spēle. Kā jau ziņots, latvietes turnīra atklāšanas mačā ar 4:11 zaudēja mājiniecēm slovākietēm, bet dānietes ar 2:4 piekāpās polietēm. Savstarpējā mača rezultātu jau 4. minūtē atklāja latvietes Kates Melderes personā – 1:0. Nākamais vārtu guvums tika fiksēts tikai 30. minūtē, kad golu iemeta dānietes (1:1). Jau pēc astoņām sekundēm ar to pašu atbildēja Anna Ankudinova, vēlreiz vadībā izvirzot Latvijas izlasi (2:1). 34. minūtē Simona Grāpēna panāca jau 3:1. Problēmas mūsu meitenēm sākās, kad līdz pamatlaika beigām atlika mazāk par trim minūtēm. Vispirms latvietes pazaudēja bumbiņu savā aizsardzības zonā, ko rezultatīvi izmantoja pretinieces – 3:2. Dānietes mainīja savu vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, šis gājiens attaisnojās četras (!) sekundes pirms spēles beigām. Vispirms bumbiņa pēc dāniešu metiena pārlidoja pāri Kolosovas vārtiem, bet atsitās pret bortu un atkal nonāca mūsējo vārtu priekšā, kur veiklākās bija pretinieces, kas ieraidīja to vārtos – 3:3.

Trešais punkts tika dalīts pēcspēles metienu sērijā. Tajā vārtus guva tikai latvietes – Evelīna Garbare un Anna Ankudinova. Savukārt Kolosova atvairīja divus pretinieču "bullīšus", ļaujot mūsu meitenēm svinēt uzvaru ar 4:3, turnīra tabulā ierakstot pirmos divus punktus. Labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma Annija Dārta Dankfelde, kura izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli. Par labāko starp dānietēm atzina divu vārtu autori Annu Habbersatteri.