Juniores ar perfektu aizsardzību pārspēj arī ungārietes un iekļūst finālā

05.05.2018

Šveicē notiekošajā pasaules čempionātā sieviešu U19 izlasēm ceturto panākumu četrās spēlēs guvušas mūsu florbolistes, kuras šodien pusfinālā ar 3:0 pieveica savas vienaudzes no Ungārijas. Savus vārtus neskartus nosargāja Barbara Rabčevska, rezultatīvākā ar divām piespēlēm bija Laura Gaugere, bet labākās spēlētājas balvu saņēma komandas kapteine Elizabete Pavlovska.

Pusfinālā spēli gan Latvijas, gan Ungārijas florbolistes sāka samērā piesardzīgi, cenšoties nekļūdīties aizsardzībā. Teritoriālais pārsvars jau no pirmajām minūtēm piederēja mūsu florbolistēm, kuras veidoja samērā efektīvas izspēlēs, tiesa, tām ļoti pietrūka rezultatīvu metienu. Ungārietes lika cerības uz pretuzbrukumiem, kas viņām padevās samērā bīstami, taču arī bija bez precīziem pēdējiem metieniem. Pirmā perioda laiks jau tuvojās izskaņai, kad mūsu florbolistes beidzot varēja uzgavilēt - 17. minūtē Annas Ankudinovas piespēli lieliski izmantoja Letīcija Kalve, atklājot rezultātu - 1:0. Otrajā trešdaļā turpinājās tāda pati sīva spēkošanās, bet latvietēm izdevās iemest vēl divus vārtus, abus pēc Lauras Gaugeres piespēles. 30. minūtē uzbrukumā izcēlās Simona Grāpēna (2:0), bet 40. minūtē - Jūlija Rozīte (3:0). Pēdējā periodā mūsu izlase vārtus vairs neguva, taču arī savus nosargāja neskartus, svinot uzvaru ar 3:0 un iekļūstot B divīzijas finālā.

* Latvijas laiks

Labākās spēlētājs balvu Latvijas komandā saņēma kapteine Elizabete Pavlovska, kura ar rezultativitāti gan neizcēlās, taču droši darbojās aizsardzībā. Rezultatīvākā starp latvietēm ar divām piespēlēm bija Laura Gaugere, bet mūsu vārtsardze Barbara Rabčevska atvairīja visus desmit pretinieču metienus. Rīt pulksten 10.00 (pēc Latvijas laika) mūsu juniores Sanktgallenē aizvadīs B divīzijas finālspēli, kurā viņu pretinieces būs Krievijas - Austrijas mača uzvarētājas.