Latvijas juniori mačā pret šveiciešiem salūzt 3. periodā un zaudē

28.04.2018

Pirmo zaudējumu Valmierā notiekošajā Triju nāciju turnīrā florbolā vīriešu U19 izlasēm piedzīvojuši Latvijas juniori, kas šovakar neveiksmīgi aizvadīja pēdējo trešdaļu un ar 4:9 piekāpās saviem vienaudžiem no Šveices. Šveices valstsvienība bija pārāka arī pēcspēles metienu sērijā - 3:1.

Vakar, turnīra pirmajā dienā, Latvijas juniori ar 6:5 pēcspēles metienos pārspēja Čehijas izlasi. Šovakar mūsu florbolistiem bija jāspēkojas ar šveiciešiem, kuri turnīru bija sākuši ar zaudējumu čehiem (5:8), bet šīsdienas pirmajā mačā revanšējās viņiem ar 6:4. Izmantojot to, ka uz šo treniņnometni uzaicināti 33 jaunie florbolisti, Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Juškēvičs šīsdienas mačam pieteica gandrīz pilnīgi citu sastāvu. Jāatzīst, ka šajā komandas modelī nebija tādu līderu, kā vakardienas sastāvā, taču lielāko daļu spēles mūsējie turējās godam.

Rezultātu 7. minūtē atklāja šveicieši, bet Latvijas komanda nepalika atbildi parādā. 11.minūtē Kristaps Laugalis realizēja mūsu izlases skaitlisko vairākumu (1:1), bet 13. minūtē Markuss Jurjevs ar precīzu metienu vadībā jau izvirzīja latviešus - 2:1, ar tādu rezultātu noslēdzās pirmais periods. Līdz otrās trešdaļas vidum trīs vārtus pēc kārtas guva pretinieki (4:2), bet 35. minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Dāvis Zēmelis, samazinot Šveices izlases pārsvaru līdz minimuma - 3:4. Ļoti neveiksmīga latviešiem bija pēdējās trešdaļas pirmā minūtē, kuras laikā Šveices florbolisti guva divus vārtus, izvirzoties vadībā ar 6:3. 46. minūtē vienus vārtus atguva Juris Sandis Jēgers (4:6), bet atlikušajā laikā trīs bezatbildes golus iemeta šveicieši, kuri varēja svinēt pārliecinošu uzvaru ar 9:4.

Arī pēcspēles metienu sērijā veiksme bija pretinieku pusē, kuri izrādījās pārāki ar 3:1. Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Kristaps Laugalis. Labākā spēlētāja balvu Latvijas izlasē saņēma Matīss Jorens Švēdenbergs, kurš izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli. Par labāko starp šveiciešiem atzina Mauro Stingelinu, kuram šajā mačā 3 (2+1) punkti. Rīt mūsu juniorus gaida divas spēles - pulksten 9.30 Vidzemes Olimpiskajā centrā ar šveiciešiem, bet pulksten 16.30 Kocēnu sporta namā - ar čehiem.