Juniori rāda raksturu un "bullīšos" pieveic čehus

27.04.2018

Valmierā notiekošo Triju nāciju turnīru florbolā ar uzvaru sākusi Latvijas vīriešu U19 valstsvienība, kas šovakar, tiekoties ar Čehijas valstsvienību, mačā izskaņā likvidēja divu vārtu deficītu (5:5), bet pēc tam svinēja uzvaru pēcspēles metienos - 6:5. Labākā spēlētāja balvu saņēma Arnijs Kuratņiks, bet ne mazāki nopelni bija Markusam Januševskim, kura kontā izšķirošais vārtu guvums un uzvaru nesošais bullītis.

Čehiem vakara spēle pret latviešiem bija jau otrā šodien, jo dienas vidū viņi mērojās spēkiem ar Šveices izlasi, ko pieveica gan pamatlaikā (8:5), gan pēcspēles metienos (5:3), izcīnot maksimālo punktu skaitu (trīs). Mūsu junioriem priekšpusdienā sākās treniņnometne - viņi šodien bija aizvadījuši vienu treniņu Kocēnu sporta namā.

Jau no paša spēles sākuma latvieši centās uzņemties iniciatīvu, kas viņiem vairāk vai mazāk izdevās, tikai pietrūka uzbrukumus noslēdzošo metienu pa pretinieku vārtiem. Toties čehi nekavējās izmantot savas iespējas - jau 5. minūtē viņu pretuzbrukums noslēdzās ar golu - 1:0. 9. minūtē varēja uzgavilēt mūsējie, jo mērķi sasniedza Arnija Kuratņika metiens - 1:1. Līdz pirmajam pārtraukumam trīs bezatbildes vārtus guva Čehijas izlase, izvirzoties vadībā ar 4:1. Otro trešdaļu ļoti aktīvi sāka latvieši, turklāt tas deva rezultātu - 26. minūtē golu iemeta Klāvs Jansons (2:4), bet 29. minūtē savus jau otros vārtus šajā mačā guva Arnijs Kuratņiks (3:4), piespiežot pretinieku treneri pieprasīt pārtraukumu.

Pēdējā periodā čehu spēlētāji izskatījās atguvušies un uzbruka aktīvāk, tiesa, latviešu vārtos lieliski darbojās Valters Kasjaņenko, likvidējot ne vienu vien bīstamu situāciju. 47. minūtē viņš gan tika pārspēts - 4:6. Tiesa, mūsējos tas nesalauza - latvieši turpināja cīnīties. 55. minūtē Roberts Zande samazināja Čehijas izlases pārsvaru līdz minimumam - 5:6. 59. minūtē Markuss Januševskis čehu vārtu priekšā saņēma Jāņa Ragovska piespēli un bija precīzs, panākot neizšķirtu - 5:5.

Turnīra nolikums paredzēja, ka pēcspēles metienu sērija notiek jebkurā gadījumā, bet šoreiz tai bija īpaša nozīme, jo pamatlaiks bija noslēdzies neizšķirti. Latvijas izlases labā vārtus guva Arnijs Kuratņiks, Klāvs Jansons un Markuss Januševskis. Jāpiebilst, ka Jansons savu bullīti realizēja īpaši efektīgi. Vārtsargs Kasjaņenko bija atvairījis trīs no pieciem pretinieku metieniem, tāpēc latvieši varēja svinēt uzvaru ar 6:5 un turnīra tabulā ierakstīt divus punktus. Ja atskatās vēsturē, tad mūsu juniori savus čehu vienaudžus oficiālā spēlē iepriekšējo reizi bija uzvarējuši 2005. gadā Cēsīs notikušajā pasaules čempionātā.

Labākā spēlētāja balvu mūsu valstsvienības rindā saņēma Arnijs Kuratņiks, kura kontā divi vārtu guvumi. 2 (1+1) punktus sakrāja Markuss Januševskis, bet Jānis Ragovskis izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Par labāko starp čehiem atzina Martinu Rezaku, kurš ar 3 (2+1) punktiem bija rezultatīvākais savā komandā. Rīt, turnīra otrajā dienā, pulksten 12.00 čehi vēlreiz spēkosies ar šveiciešiem, bet pulksten 19.00 Šveices pārbaudījums gaidīs latviešus. Abas spēles notiks Vidzemes Olimpiskajā centrā, Valmierā.

Latvija U19 - Čehija U19 6:5 PS (1:4, 2:0, 2:1, 1:0)

Metieni: 20:26 (5:11, 9:6, 6:9)

Rezultatīvākie Latvijas izlasē: Arnijs Kuratņiks 2 (2+0), Markuss Januševskis 2 (1:1), Jānis Ragovskis 2 (0+2), Klāvs Jansons 1 (1+0), Roberts Zande 1 (1+0), Armands Budreika 1 (0+1), Stefans Roberts Dimza 1 (0+1).