Triju nāciju turnīrs sākas ar čehu uzvaru pār šveiciešiem

27.04.2018

Šodien Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, ar Čehijas vīriešu U19 izlases uzvaru pār saviem vienaudžiem no Šveices startēja triju nāciju turnīrs florbolā. Čehi bija pārāki gan pamatlaikā (8:5), gan pēcspēles metienu sērijā (5:3), turnīra tabulā ierakstot sev trīs punktus.

Spēli starp Čehijas un Šveices junioru izlasēm veiksmīgāk sāka šveicieši, kuri 13. minūtē izvirzījās vadībā ar 2:0. Līdz pirmajam pārtraukumam Čehijas jaunie florbolisti vienus vārtus atguva - 1:2. Arī pēc otrās trešdaļas Šveices valstsvienībai bija vienu vārtu pārsvars (4:3), bet pēdējā periodā iniciatīvu pārņēma Čehijas izlase, kas izvirzījās vadībā ar 6:4. Jau 57. minūtē šveicieši sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Vienus vārtus viņiem izdevās atgūt (5:6), bet 23 sekundes pirms pamatlaika beigām Čehijas florbolisti ieraidīja bumbiņu tobrīd tukšajos pretinieku vārtos - 7:5. Čehi turpināja uzbrukt un panāca savu, vienu (!) sekundi pirms finālsvilpes gūstot vēl vienus vārtus - 8:5.

Pēcspēles metienu sērijā jau pašā sākumā vadībā ar 1:0 izvirzījās čehi, kuri vadības grožus vairs neatdeva, uzvarot arī šajā elementā - 5:3. Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Jozefs Juha, kura kontā 4 (3+1) punkti. Par labāko starp šveiciešiem atzina divu vārtu autoru Džosula Šellu.

Jau šovakar pulksten 20.00 turpat Vidzemes Olimpiskajā centrā čehus gaida vēl viens mačs, kurā viņu pretinieki būs Latvijas juniori.