Par trešo uzvaru - pret krieviem

01.02.2018

Valmierā turpinās pasaules čempionāta florbolā vīriešiem kvalifikācijas turnīrs. Šodien tiks aizvadītas trešās kārtas spēles - Latvijas izlase, kas līdz šim guvusi tikai uzvaras, to pašu mēģinās izdarīt arī mačā pret Krievijas valstsvienību, kas Vidzemes Olimpiskajā centrā sāksies pulksten 19.00.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru pār ungāriem (12:1), bet vakar sakāva arī Itālijas valstsvienību (11:1). Mūsu komandas šīsdienas pretinieki krievi pirmajā spēlē ne bez grūtībām pārspēja Islandes valstsvienību (7:5), bet vakar, lai arī mačā pret ungāriem pēdējā periodu sāka ar divu vārtu pārsvaru (7:5), pēdējās minūtēs bija spiesti atspēlēties no 7:8, panākot neizšķirtu (8:8). Šis rezultāts ievērojami sabojāja krievu izredzes kvalificēties pasaules čempionāta finālturnīram, tāpēc skaidrs, ka atlikušajos mačos viņi darīs visu iespējamo, lai iegūtu punktus.

Latvija

Krievijas izlase, kuras labākais sasniegums pasaules čempionātos līdz šim bijusi 6. vieta, kas tika iegūta 1996. gadā, kad notika pats pirmais tāda līmeņa turnīrs. Pagājušā pasaules čempionāta finālturnīram, kas notika Rīgā, krievi nemaz nekvalificējās. Ar Latvijas florbolistiem Krievijas izlases ceļi nebija krustojušies jau ļoti sen - 2008. gada pasaules čempionātā, kas notika Čehijā, latvieši spēlē pret krieviem pēdējā perioda sākumā nonāca zaudētājos ar 2:3, bet, pateicoties Mārtiņa Rajecka un Kristiana Lisovska vārtu guvumiem, svinēja laimīgu uzvaru ar 4:3.

0

Latviešu un krievu duelis Vidzemes Olimpiskajā centrā sāksies pulksten 19.00. Pirms tam pulksten 13.00 nūjas krustos Ungārijas un Šveices izlases, bet pulksten 16.00 laukumā dosies Islandes un Itālijas valstsvienības. Ieejas biļete uz visām trim dienas spēlēm maksā 3,00 EUR, biļetes var iegādāties Vidzemes Olimpiskajā centrā. Bērniem un pusaudžiem līdz 16 gadu vecumam ieeja bez maksas. Visas kvalifikācijas turnīra spēles interneta tiešraidē translēs portāls Sportacentrs.com. 3. februāra maču, kurā nūjas krustos Latvijas un Šveices valstsvienības, tiešraidē būs iespējams skatīt LTV7. Kvalifikācijas turnīru organizē Latvijas Florbola savienība ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.