Latvijas Universiādes florbola turnīrā uzvar LSPA

11.12.2017

1.vietalspa.jpg

9. decembrī Rīgā, Elektrum Olimpiskajā centrā notika Latvijas 28. Universiādes turnīrs florbolā. Pateicoties iepriekš ar Latvijas Florbola savienību veiksmīgi saskaņotam norises laikam, Universiādē varēja piedalīties visi Latvijas labākie studējošie florbolisti. Par uzvarētājiem kļuva Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas florbolisti, vicečempiones godā Rīgas Tehniskās universitātes izlase, bet bronzas medaļas izcīnīja Rīgas Stradiņa universitātes komanda. 

 

Sacensībās piedalījās komandas no septiņām Latvijas augstskolām – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Vidzemes augstskola (ViA), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA). Favorīti gan pēc pieteiktā sastāva, gan pēc iepriekšējo gadu rezultātiem bija LSPA un RTU – praktiski visi spēlētāji Latvijas čempionātā pārstāv Virslīgas klubus.

 

Nolikums paredzēja, ka komandas izspēlē priekšsacīkstes – viena apļa turnīru katra ar katru, un pēc tam labākās divas spēlē finālā, bet trešā un ceturtā vieta cīnās par bronzas medaļām. Lai arī spēles laiks bija tikai 1 x 20 min, komandas spēlēja diezgan rezultatīvu florbolu, gūstot daudz vārtu, tādejādi priecējot gan sevi, gan skatītājus. Tuvojoties priekšsacīkšu beigām, izgaismojās favorītes – RTU, LSPA, RSU un LU. Šīs četras komandas kvalificējās cīņai par medaļām. RTU priekšsacīkstēs spēlēja visjaudīgāk, taču paklupa pret LSPA, zaudējot "bullīšos". Tieši tas deva iespēju LSPA iekļūt finālā kā otrajai labākai komandai priekšsacīkstēs. Par bronzas medaļām bija jācīnās RSU un LU.

 

Finālspēle bija īsts trilleris. LSPA sāka pārliecinošāk – Latvijas izlases spēlētāji Toms Akmeņlauks un Toms Bitmanis savas augstskolas labā katrs guva pa diviem vārtiem. Taču RTU parādīja raksturu un no nelabvēlīgā -2 spēja atspēlēties, izlīdzinājumu gūstot tikai sekundes pirms pamatlaika beigām. Vārtus RTU labā guva Edžus Bunka, Gvido Lauga un Ingars Matisons. Tāpat kā priekšsacīkstēs, abas komandas atkal aizcīnījās līdz "bullīšiem", un atkal labāki šajā spēles elementā bija LSPA florbolisti, uzvarot spēlē un iegūstot Latvijas spēcīgākās augstskolas florbolā titulu! Spēles rezultāts – 5:4.

 

Spēlē par 3. vietu RSU sagrāva LU (6:0). 5. vietā Vidzemes augstskola, 6. vietā Nacionālā aizsardzības akadēmija.  7. vietā Latvijas Lauksaimniecības universitāte. Toms Akmeņlauks (LSPA) kļuva par turnīra labāko bombardieri - astoņi vārti. Gvido Lauga (RTU) kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju - 16 (7+9) punkti. Labākais vārtsargs – Roberts Trepšs (LSPA) ar labāko atvairīto metienu procentu (90.2%) un mazāko zaudēto vārtu rādītāju (5).

 

Vairāk informāciju par turnīru varat atrast: ŠEIT

 

Sacensības organizēja Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS) sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību (LFS) un Florbola attīstības aģentūru (FAA). 


BALTA
SPORTS VIENO!