Latvija ar godu piekāpjas vicečempioniem

07.12.2014

Šodien Zviedrijas pilsētā Gēteborgā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā vīriešiem otro spēli aizvadīja Latvijas izlase, kas spēkojās ar pasaules vicečempioniem somiem. Labā un spraigā cīņā latvieši bija spiesti ar 1:7 atzīt titulēto pretinieku pārākumu, goda vārti Arta Savina kontā, labākā spēlētāja tituls Atim Stepānam.

Latvijas izlase ar Normundu Krūmiņu vārtos somu florbolistu spiedienu izturēja tieši trīs minūtes, kad pretiniekiem izdevās ar vārtu guvumu noslēgt ātro pretuzbrukumu - 0:1. 13.minūtes sākumā rezultāts bija kļvis jau 0:3, bet tieši tajā brīdī par sevi sāka atgādināt mūsu komandas līdzjutēji. Protams, latviešu arēnā bija reizes 30 mazāk nekā somu, tomēr tieši mūsējie atraktīvā Jurčika Raganas vadībā ar savā balsīm un bungām piedeva spēlei pavisam citu asumu. Iespējams, ka tas atsaucās arī uz notikumiem laukumā - somi turmākās 25 minūtes vairs netika pie vārtu guviemiem. Daudz netrūka, ka otrais periods būtu nospēlēts neizšķirti, tomēr tā izskaņā jau 0:4.

Divus ātrus vārtus mūsu florbolisti ielaida pēdējās trešdaļas pirmajās minūtēs - 0:6. Pēc tam gan spēle izlīdzinājās, pietrūka tikai Latvijas izlases iemestā gola. Goda vārti tomēr tika gūti -51.minūtē Artis Savins ar skaistu metienu no distances realziēja skaitlisko vairākumu - 1:6. Rezultatīva piespēle Aināra Juškēviča kontā. Mūsējiem bija vēl dazās iepsējas gūt vārtus, tomēr to izdarīja pretinieki, 56.minūtē uzstādot spēles galarezultātu - 1:7. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasēs atzina Ati Stepānu.

Somija - Latvija 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

Vārti: 3:00 Moilanens (Kukola) 1:0, 5:28 Kapanens (Kivilehto) 2:0, 12:03 Vānanens (Salins) 3:0, 37:52 Hanninens (Hivarinens) 4:0, 40:41 Kapanens (Kukola) 5:0, 41:14 Hivarinens 6:0, 50:19 Savins (Juškēvičs) 6:1, 55:45 Salins (Hivarinens) 7:1.
Soda minūtes: 6:2
Metieni: 24:10
Vārtsargi: Kosonens – Krūmiņš