FK "Ķekava" sarūpē pirmo zaudējumu Igaunijas izlasei

02.10.2016

Pirmajā no divām šodien paredzētajām ELVI florbola līgas sievietēm spēlēm FK "Ķekava" savā laukumā uzņēma Igaunijas izlasi, kam spraigā cīņā sarūpēja pirmo zaudējumu, uzvarot ar 8:7. Izšķirošos vārtus mača 59. minūtē, ķekavietēm spēlējot skaitliskajā mazākumā, guva Ieva Jurkāne.

Kā FK "Ķekava" florbolistes, tā arī Igaunijas sieviešu izlase šodien aizvadīja savu otro spēli čempionātā. Ķekavietes turnīru sāka ar smagu zaudējumu čempionei "Rubenei" (3:8), bet igaunietes tikai vakar debitēja mūsu Virslīgā, sagādājot tai pašai "Rubenei" zaudējumu papildlaikā ar 5:6. Šīsdienas maču Ķekavas sporta namā veiksmīgāk uzsāka viešņas - Līna Luiha jau 4. minūtē atklāja spēles rezultātu - 1:0. Ķekaviešu atbilde sekoja 11.minūtē, kad ar precīzu metienu izcēlās Dina Štāle - 1:1. Līdz pirmajam pārtraukumam mājinieces ieguva divu vārtu pārsvaru (4:2), tāds pats handikaps viņām saglabājās arī pēc otrās trešdaļas - 5:3. Toties pēdējā perioda sākumā viešņas jau otro reizi divu dienu laikā nodemonstrēja, kā prot lauzt spēles gaitu - piecu minūšu laikā Igaunijas izlase no iedzinējas kļuva par līderi, turklāt ar tagad jau igaunietēm bija divu vārtu pārsvars - 7:5. Tiesa, ilgi atrasties vadībā pretiniecēm neizdevās - pēc Elīzas Elizabetes Bērziņas un Lauras Skujevskas metieniem jau 50.  minūtē rezultāts atkal kļuva neizšķirts - 7:7. Ļoti kritiskā situācijā mājinieces nonāca divas minūtes pirms pamatlaika beigām, jo divu minūšu noraidījumu par nepareizu sitienu nopelnīja Elīza Elizabete Bērziņa. Šoreiz gan iznāca tā, ka ķekavietes spēja izmantot savu skaitlisko mazākumu - 59. minūtē Ieva Jurkāne pārtvēra bumbiņu un izdarīja rezultatīvu metienu, burtiski izraujot "Ķekavai" pirmo uzvaru šajā sezonā - 8:7. Igaunietēm nācās samierināties ar pirmo zaudējumu.

Labākās spēlētājas balvu uzvarētāju rindās saņēma Ieva Jurkāne, kura ar uzvaras vārtu guvumu noformēja sev "hat-trick". Divi goli viņas komandas biedrenes Dinas Štāles kontā. Par labāko starp igaunietēm atzina Merli Kaljuvi, kura izcēlās ar 6 (2+4) rezultativitātes punktiem, 3 (2+1) punkti Edītei Parnikai, bet divus vārtus guva Līna Luiha.

FK "Ķekava" - Igaunijas izlase - 8:7 (4:2, 1:1, 3:4)

25:31 (12:8, 6:10, 7:13)

FK "Ķekava" – Ieva Jurkāne 3 (3+0), Dina Štāle 2 (2+0), Paula Brunovska 2 (0+2), Elīza Elizabete Bērziņa 1 (1+0), Laura Skujevska 1 (1+0), Agnese Broliša 1 (1+0), Elīna Drēziņa 1 (0+1), Alīna Logina 1 (0+1).

Igaunijas izlase - Merli Kaljuve 6 (2+4), Edīte Parnika 3 (2+1), Līna Luiha 2 (2+0), Kate Kūtisāra 1 (1+0), Berita Olla 1 (0+1).