Zviedri atņem somiem čempionu kroni

09.12.2012

Ar Zviedrijas izlases triumfu Šveices pilsētā Cīrihē noslēdzies 9. pasaules čempionāts florbolā vīriešiem. Spēlē par zelta medaļām zviedri ar 11:5 sagrāva somus, atgūstot sev pirms četriem gadiem pazaudēto čempionu titulu.

Zviedrijas florbolisti, kuri līdz finālam šoreiz tika, nesastopot pilnīgi nekādu nopietnu pretestību, arī spēli par zelta medaļām 10 518 līdzjutēju klātbūtnē uzsāka ārkārtīgi pārliecinoši – rezultāts tika atklāts jau pirmajā minūtē, pēc pirmā perioda zviedri atradās vadībā ar 3:0, bet otrā perioda vidū viņu pārsvars kļuva vairāk nekā iespaidīgs – 9:0. Tikai 39.minūtē savus pirmos vārtus šajā mačā guva līdzšinējie pasaules čempioni somi (1:9).

Jau otrās trešdaļas izskaņā bija vērojami asumi no abu komandu spēlētāju puses, somi, lai lauztu spēles gaitu, pamēģināja mainīt vārtsargu pret laukuma spēlētāju, cīņa izlīdzinājās, taču mača pirmajā pusē iegūto pārsvaru Zviedrijas florbolisti neatdeva. Finālsvilpe liecināja par zviedru pārliecinošu uzvaru ar 11:5 uz izcīnīto jau septīto pasaules čempionu titulu.

Par labāko finālspēles spēlētāju zviedru komandā tika atzīts divu vārtu un divu rezultatīvu piespēļu autors Kims Nilssons, bet starp somiem – Jani Kukkola, kura kontā divi vāti un viena piespēle. Gan Zviedrijas, gan Somijas florbolisti šajā spēlē izdarīja pa 23 metieniem.

Pasaules čempionāts florbolā, 9. decembris

Somija - Zviedrija 5:11 (0:3; 1:6; 4:2)

Vārti: 00:58 K.Nilssons (K.J.Nilssons) 0:1, 16:33 Malmstroms (K.Nilssons) 0:2, 18:31 Malmstroms (K.Nilssons) 0:3, 22:09 Nilsberts (Karlssons) 0:4, 25:06 Samuelssons (Enstroms) 0:5, 25:55 Nordgrens (Kanebjorks) 0:6, 28:33 Samuelssons (Kvuists) 0:7, 30:26 Sundstedts (Kanebjorks) 0:8, 31:31 K.Nilssons (Āmans) 0:9, 38:11 Kukkola (Kohonens) 1:9, 40:53 Tītu (Forstens) 2:9, 41:08 Kapanens (Kukkola) 3:9,42:30 Enstroms (Stenbergs) 3:10, 52:48 Stenbergs (Kanebjorks) 3:11, 53:16 Kohonens (Kapanens) 4:11, 59:06 Kukkola (Kohonens) 5:11.