Šveice pēc četru gadu pārtraukuma atkal izcīna pasaules bronzu

09.12.2012

Šveices pilsētā Cīrihē notiekošajā pasaules čempionātā florbolā vīriešiem šodien notiek izšķirošās cīņas par medaļām. Spēlē par bronzas godalgām, kā jau to varēja prognozēt, mājinieki šveicieši pārliecinoši (ar 8:0) sakāva Latvijas izlases klupinātājus – vāciešus.

Līdz šim Šveices florbola izlases kontā bija četras pasaules čempionāta bronzas medaļas, pēdējā no tām tika iegūta 2008.gadā Prāgā, kad Alpu zemes pārstāvji izšķirošajā spēlē ar 5:4 papildlaikā pārspēja mājiniekus čehus, atstājot viņus bez godalgām. 2010.gadā Helsinkos čehi mačā par bronzas medaļām spēja revanšēties, bet šogad Cīrihē šveiciešiem par bronzu bija jāsacenšas ne vairs ar Čehijas valstsvienību, bet ar šī čempionāta lielākā pārsteiguma autori Vāciju.

Vakar pusfinālā vācieši ar 0:13 atzina pasaules vicečempionu zviedru pārākumu, bet šveiciešiem, lai arī ar 3:1 atradās vadībā mačā pret pasaules čempioniem somiem, šo savu pārsvaru nespēja nosargāt un piekāpās papildlaikā ar 3:4.

Jau bronzas spēles 2.minūtes laikā čempionāta rīkotāji šveicieši guva divus vārtus (2:0), pēc pirmā perioda viņiem bija trīs vārtu handikaps (3:0), otrās trešdaļas laikā tika gūti vēl trīs vārti (6:0), bet galarezultātā Šveices izlase uzvarēja ar 8:0, kļūstot par pieckārtēju pasaules čempionātu bronzas medaļnieci.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts Manuels Engels, kurš šajā mačā guva trīs vārtus. Vāciešu sastāvā labākā spēlētāja gods tika Sebastjanam Bernikam. Šveicieši šajā spēlē pa pretinieku vārtiem izdarīja 30 metienus, kamēr Vācijas izlases florbolisti atbildēja ar tikai sešiem raidījumiem.

Pasaules čempionāts florbolā, 9. decembris

Šveice - Vācija 8:0 (3:0; 3:0; 2:0)

Vārti: 01:04 Bills (Šmokers) 1:0, 01:58 Bišels (Fankhauzers) 2:0, 16:25 Engels 3:0, 29:48 M.Hofbauers (H.Hofbauers) 4:0, 35:32 Engels (Šmokers) 5:0, 38:39 Engels 6:0, 46:12 M.Hofbauers (Stuckis) 7:0, 50:46 Stuckis (Anteners) 8:0.

Par pasaules čempionāta zeltu jau 9. reizi cīnīsies Zviedrijas un Somijas izlases. Spēles sākums pulksten 16.30 (pāc Latvijas laika), pulksten 17.40 šo maču translēs Latvijas Televīzijas kanāls LTV 7.