Mazināti ierobežojumi sportā un nometnēs

07.07.2021

trenins.jpg

Jaunākie valdībā apstiprinātie grozījumi paredz – iekštelpās amatieru sporta treniņos vienā grupā var darboties līdz 20 cilvēkiem, uz katru dalībnieku nodrošinot vismaz 15m2 platības, bet nometnēs – līdz 30 cilvēkiem, nodrošinot Covid-19 testēšanu, kā arī palielināts pieļaujamais cilvēku skaits sacensību norises vietā.

 

2021. gada 29. jūnijā valdība atbalstījusi ierosinājumu palielināt cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties ārtelpu sporta sacensību norises vietā. Kamēr 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs 120, sporta sacensību norises vietā ārpus telpām vienlaikus varēs atrasties 500 personas līdzšinējo 300 vietā.


Tāpat valdība devusi atļauju ar 1. jūliju atsākt interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņu sporta treniņus arī iekštelpās. Vairāk lasiet: Sporta treniņi varēs norisināties arī iekštelpās.


2021. gada 22. jūnijā valdībā apstiprināti grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.


Organizējot iekštelpās sporta nodarbības, amatieru sporta kolektīvu nodarbības, tostarp – peldbaseinos, ir jānodrošina ne mazāk kā 15 m2 uz personu un vienā grupā vienlaicīgi var darboties ne vairāk kā 20 dalībnieku.


Minētie grozījumi attiecas uz personām ar derīgiem testiem un uz jauktām grupām, kurās ir cilvēki ar derīgiem testiem un personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu.


Skatītāji, kuriem būs sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts, drīkstēs apmeklēt sporta sacensības gan iekštelpās, gan ārtelpās, ievērojot vairākus nosacījumus. Nav pieļaujama skatītāju un sportistu, sportistus apkalpojošo sporta darbinieku plūsmu pārklāšanās, jāievēro noteiktās prasības publisko pasākumu apmeklēšanai un jānodrošina atbilstoša ventilācija, lai nepieļautu CO2 koncentrāciju gaisā virs 1000 ppm (ja sporta sacensības norisinās iekštelpās).


Arī skatītāji, kuriem būs sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, drīkstēs apmeklēt sporta sacensības, bet tikai ārpus telpām. Arī šajā gadījumā tiek nodrošināts, ka skatītāju plūsma nepārklājas ar sportistu un sportistus apkalpojošo sporta darbinieku plūsmu un tiek ievērotas prasības publisko pasākumu apmeklēšanai. Ja sporta sacensībās atsevišķā skatītāju zonā atrodas arī skatītāji, kuriem būs sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts, tiek nodrošināts, ka to plūsma nepārklājas.


Apstiprinātie grozījumi nosaka, ka nometnēs vienā grupā līdzšinējo 20 dalībnieku vietā varēs darboties līdz 30 personām, ja tiek nodrošināta Covid-19 testēšana nometnes darbiniekiem un dalībniekiem un grupas savstarpēji nesastopas.


Tāpat grozījumi paredz, ka iekštelpās var sniegt izglītības pakalpojumus, piemēram, treneru apmācībās, nodrošinot, ka telpā ir ne vairāk kā 30 personu un tiek nodrošināts ne mazāk kā 3m2 uz personu. Ārpus telpām organizētās nodarbībās grupās var būt līdz 50 cilvēkiem, nodrošinot, ka cilvēku grupas savstarpēji nesastopas.


Noteikti atvieglojumi ir spēkā, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju samazinās zem 100, un līdz brīdim, kamēr tas nepārsniedz 120. Slimību profilakses un kontroles centrs savā tīmekļvietnē publicē 14 dienu Covid-19 saslimstības rādītājus. Ja tiek konstatēts saslimstības samazinājums, attiecīgie piesardzības un ierobežojošie pasākumi tiek piemēroti nākamajā dienā pēc publikācijas. Ja tiek konstatēts saslimstības pieaugums un nepieciešams pastiprināt epidemioloģiskās drošības pasākumus, SPKC publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" informāciju par tādu epidemioloģiskās drošības stāvokli, kad nepieciešams pastiprināt epidemioloģiskās drošības pasākumus un pasākumi tiek piemēroti trešajā darba dienā pēc minētās informācijas publicēšanas.


Detalizētāka informācija:

 

Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"

 

Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, atkal iespējams plašāk pulcēties

 

SPORTS VIENO!