Izlase nepaspēj izglābties pret somu junioriem

09.09.2016

Latvijas vīriešu florbola izlase šovakar Somijā aizvadīja pirmo no trim pārbaudes spēlēm, mērojoties spēkiem ar pašreizējiem pasaules čempioniem - somu junioriem. Mača izskaņā iniciatīvu pilnībā bija pārņēmuši mūsu florbolisti, taču latviešiem neizdevās sasmelt otrā perioda beigās "izlieto ūdeni" - piedzīvots zaudējums ar 4:5.

Latvijas valstsvienība spēli pret Somijas U19 vīriešu izlasi sāka ar Jāni Salceviču vārtos. Pirmajā periodā abas komandas spēlēja samērā uzmanīgi, vairāk izlūkojot viena otru. Uzbrukumā pirmajiem paveicās somiem, kuri 6.minūtē atklāja rezultātu, izvirzoties vadībā ar 1:0. 13.minūtē savu nulli no rezultātu tablo nodzēsa mūsu florbolisti - pēc Rolanda Kovaļevska piespēles uzbrukumā izcēlās Atis Stepāns - 1:1. Ar tādu rezultātu noslēdzās pirmā trešdaļa.

Otrajā periodā rezultāts ilgstoši nemainījās, līdz 33.minūtes sākumā pēc Kaspara Šķēla piespēles Latvijas izlasi vadībā ar 2:1 izvirzīja Artis Savins. Tiesa, latviešiem savu panākumu attīstīt neizdevās, jo pretinieki ātri vien atjaunoja neizšķirtu rezultātu (2:2), bet otrās trešdaļas pēdējās piecās minūtes guva vēl trīs bezatbildes vārtus - 2:5. Pēdējā periodā iniciatīvu pārņēma latvieši, kuri arvien biežāk apdraudēja mājinieku vārtus. 46.minūtē mūsu spēlētājiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu - vārtus guva Andris Malkavs, kuram piespēlēja Morics Krūmiņš (3:5).

Jau trīs minūtes pirms pamatlaika beigām latvieši sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. 58.minūtē pēc Edžus Ceriņa piespēles uzbrukumā izcēlās mūsu izlases kapteinis Artis Raitums, kurš rezultāta starpību samazināja līdz minimumam - 4:5. Lai arī laika vēl bija pietiekoši, Somijas izlases aizsardzība spēles galotni aizvadīja bez kļūdām, nosargājot uzvaru ar 5:4. Kā neliela kompensācija latviešiem bija uzvara pēcspēles metienu sērijā, kurā Morics Krūmiņš un Artis Raitums izmantoja savas iespējas, bet mūsu vārtsargs Jānis Salcevičs atvairīja divus no trim pretinieku raidījumiem - 2:1.