"Rīga" izglābjas no "Pārgaujas" kampiena

08.01.2016

Laimīgu uzvaru ELVI florbola līgas vīriešiem jaunā gada pirmajā spēlē izcīnījusi FK "Rīga", kas šovakar savā laukumā tikai ar 6:5 pārspēja Stalbes "Pārgauju". Uzvaras vārtus rīdzinieku labā pamatlaika pēdējā minūtē guva Uldis Purvišķis-Priede.

Stalbes "Pārgauja", kura pēdējā laikā maksimāli mobilizējusies, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm, šovakar viesojās Rīgas Olimpiskajā sporta centrā, kur to uzņēma "Rīgas" florbolisti. Ciemiņi izrādījās ne tie kautrīgākie, jo jau spēles 4.minūtē viņu spēlētājs Andris Rodionovs atklāja rezultātu - 1:0. Tiesa, rīdzinieki nepalika atbildi parādā - nepagāja ne minūte, kad viņu rindās ar precīzu metienu izcēlās Aivis Barkovskis - 1:1. Pēc pirmā perioda minimāls pārsvars rīdziniekiem (2:1), bet otrajā trešdaļā tika gūti tikai vieni vārti - stalbietis Lauris Ābols atjaunoja neizšķirtu rezultātu (2:2). Tuvu lūzuma panākšanai laukuma saimnieki bija pēdējā perioda sākumā, kad īsā laika sprīdī viņiem izdevās gūt pat divus vārtus, spēlējot skaitliskajā mazākumā - pēc Toma Bitmaņa un Alvja Dāles metieniem FK "Rīga" izvirzījās vadībā ar 4:2. Tomēr "Pārgauja" nebūt nedomāja padoties - 55.minūtes pašā sākumā Oskars Balodis guva savus trešos vārtus šajā mačā, vēlreiz atjaunodams neizšķirtu rezultātu (5:5). Atrisinājums nāca pamatlaika pēdējā minūtē, kad rīdziniekiem izdevās realizēt skaitliskā vairākumu - Mārtiņa Kājiņa piespēli vārtu guvumā pārvērta Uldis Purvišķis-Priede - 6:5.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma izšķirošo vārtu autors Uldis Purvišķis-Priede. Kārtējo reizi rezultatīvākais starp rīdziniekiem bija Toms Bitmanis, kuram šoreiz 3 (2+1) punkti, Alvim Dālem 2 (1+1) punkti. Par labāko starp stalbiešiem atzina vārtsargu Renāru Arāju, kurš atvairīja 26 no 32 pretinieku metieniem. Rezultatīvākais ar "hat-trick" bija Oskars Balodis, 2 (1+1) punkti Andrim Rodionovam. FK "Rīga" pēc šī panākuma ar 24 punktiem nostiprinājās turnīra tabulas 7.vietā.