Latvija pret Vāciju – par 5.vietu pasaulē

12.12.2015

izlase_sie.jpg

Vēl tikai astoņas labākās izlases nav noslēgušas savu dalību Somijas pilsētā Tamperē notiekošajā pasaules čempionāta florbolā sievietēm finālturnīrā, starp tām arī Latvijas valstsvienība, kas šorīt pulksten 9:30 dosies laukumā, lai mačā pret vācietēm aizstāvētu savas tiesības uz 5.vietu. Spēles tiešraide portālā Sportacentrs.com un Sportacentrs.com TV (Lattelecom Interaktīvās TV 411.kanāls), kā arī portālā Skaties.lv.

 

Latvijas un Vācijas florbola izlasēm tā būs jau otrā attiecību noskaidrošanas reize šajā pasaules čempionātā, jo pirms tam abas komandas spēkojās apakšgrupas spēlē. To maču veiksmīgāk uzsāka latvietes, kuras pēc diviem Evelīnas Garbares, kā arī viena Evitas Rudzītes precīza metiena izvirzījās vadībā ar 3:0, taču savu pārsvaru nenosargāja – nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām vācietēm izdevās panākt izlīdzinājumu – 3:3. Apakšgrupas pēdējā mačā Latvijas izlase ļoti pašaizliedzīgi nocīnījās pret šī turnīra neapšaubāmajām favorītēm zviedrietēm, kam piekāpās tikai ar 0:7. Jāpiebilst, ka labāk pret zviedriešu mašīnu šajā pasaules čempionātā klājies tikai šveicietēm, kuras vakar pusfinālā pašreizējām čempionēm piekāpās ar 3:7. Toties vācietes ar 1:9 kapitulēja Čehijas valstsvienībai un sliktākas vārtu attiecības dēļ ierindojās turnīra tabulas 4.vietā, kamēr mūsu florbolistes apakšgrupā ieņēma 3.vietu.

 

Astotdaļfinālā latvietes ar 10:3 sakāva Austrāliju, bet ceturtdaļfinālā ar 2:7 atzina Šveices pārākumu. Vakar mačā par 5.-8.vietu mūsu meitenes intrigu pilnā mačā un ļoti garā pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 pārspēja pirms spēles par favorītēm uzskatītās slovākietes. Vācietes astotdaļfinālā ar 3:2 tikai pēcspēles metienos izslēdza Dānijas florbolistes, bet ceturtdaļfinālā ar 0:16 bija bezspēcīgas pret mājiniecēm somietēm. Miniturnīru par 5.-8.vietu Vācijas izlase uzsāka ar savā ziņā negaidītu panākumu mačā pret polietēm – 5:2.

 

Latvijas izlases rindās rezultatīvākās spēlētājas šobrīd ir Diāna Isjomina ar 6 (2+4) punktiem un Līga Garklāva, kurai 6 (1+5) punkti. Viņām seko Inga Ametere ar 5 (4+1) punktiem un Evelīna Garbare, kuras kontā četri goli. Vācijas valstsvienības izlases uzbrukuma līdere ir Franciska Kūlmane, kura savākusi 5 (4+1) punktus, 4 (2+2) punkti viņas komandas biedrenes Paulīnes Baumgartenas kontā. Mūsu izlases vārtsardze Lauma Višnevska pēc vakardienas spēles pret slovākietēm turnīra rangā ar 81.01% atvairītu metienu pakāpusies uz 6.vietu. Viņa joprojām ir pārliecinoša līdere atvairīto metienu skaita ziņā – 128. Divām tuvākajām sekotājām tādu bijis pa 91, starp viņām ir arī vāciete Indra Reķe, kura ar 79.82% vārtsargu sarakstā ieņem 9./10.vietu.

 

Vācijas izlasei Tamperē jau izdevies atkārtot savu līdz šim labāko sasniegumu – 6.vietu vācietes ieguva arī nu jau patālajā 1999.gada pasaules čempionātā. Mūsu florbolistes izcēlušās ar to, ka nevienā no desmit pasaules čempionātu finālturnīriem, ieskaitot šo, nav bijušas zemāk par 7.vietu. Iegūt 4.vietu, kā tas notika 2007.gadā, latvietēm šoreiz neizdevās, bet aizstāvēt savu piekto pozīciju pasaulē, kas viņām pieder tagad, mūsu meitenes centīsies ļoti.

 

Latvijas izlasei šī būs jau septītā spēle pēdējo astoņu dienu laikā. Izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs atzīst, ka bez sasitumiem un zilumiem tādā spraigā turnīrā un savā ziņā nežēlīgā spēļu grafikā, protams, nav izdevies iztikt, tomēr doties laukumā, lai iesaistītos cīņā pret vācietēm, gatavas viss viņa padotās. Šīsdienas pretinieces jau pietiekami labi iepazītas apakšgrupas spēlē, tāpēc izlases treneru galvenais uzdevums ir pēc iespējas labāk izmantot savas komandas stiprās puses un Vācijas izlases vājās vietas. Jau septīto spēli pēc kārtas Latvijas izlases vārtos sāks Lauma Višņevska, no kuras snieguma jau bijis atkarīgs ļoti daudz, būs arī šodien.

 

Spēles tiešraide: ŠEIT

 

Latvijas izlases sākumsastāvs spēlē pret Vācijas valstsvienību:

1.maiņa: Inga Ametere (U) – Elīza Bērziņa (U) – Diāna Isjomina (U); Evelīna Garbare (A) – Gunita Kārkliņa (A).

2.maiņa: Līga Vancāne (U) – Ieva Priede (U) – Līga Garklāva (U); Madara Adamane (A) – Gundega Vancāne (A).

3.maiņa: Evita Rudzīte (U) – Lība Mikova (U) – Paula Egle (U); Liene Krauja (A) – Santa Muceniece (A).

Vārtos: Lauma Višņevska.

Rezervē: Kristīne Kirilova, Jana Filipsone, Zane Klabere, Ieva Ločmele.

 

Latvijas sieviešu izlase:

Nr.p.k.

Vārds un Uzvārds

P.

Komanda

1.

Lauma Višņevska

V

KAIS Mora IF, Zviedrija

2.

Kristīne Kirilova

V

Rīgas Lauvas

3.

Jana Filipsone

V

FK NND

4.

Liene Krauja

A

Rīgas Lauvas

5.

Zane Klabere

A

Craftstadens IBK, Zviedrija

6.

Gunita Kārkliņa

A

Sveiva IBK, Norvēģija

7.

Santa Muceniece

A

FK NND

8.

Gundega Vancāne

A

FK Ķekava

9.

Madara Adamane

A

Rubene

10.

Paula Egle

U

Rubene

11.

Elīza Elizabete Bērziņa

U

FK Ķekava

12.

Lība Daija Mikova

U

Rubene

13.

Līga Vancāne

U

Ķekavas Buldogs

14.

Evita Rudzīte

U

Rubene

15.

Inga Ametere

U

Ķekavas Bulldogs

16.

Ieva Priede

U

FK NND

17.

Ieva Ločmele

U

Rīgas Lauvas

18.

Evelīna Garbare

U

Wizards Bern Burgdorf, Šveice

19.

Diāna Isjomina

U

Sveiva IBK, Norvēģija

20.

Līga Garklāva

U

Grei, Norvēģija

 

Galvenais treneris: Jurijs Fedulovs

Treneris: Gints Vīnbergs

Vārtsargu treneris: Valērijs Bodnieks

Ārste: Lilita Lazdiņa

Ārsts: Aleksandrs Matjuņins

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Dace Grizāne

SPORTS VIENO!