Latvijas izlase Četru nāciju turnīru sāk ar uzvaru pār dāņiem

31.10.2014

Šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā, Valmierā, savu pirmo spēli Četru nāciju turnīrā aizvadīja Latvijas vīriešu valstsvienība, kas sīvā cīņā ar 5:3 pārspēja Dānijas izlasi. Par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīts Atis Stepāns.

Latvijas izlase mačā pret dāņiem no pirmajām minūtēm uzņēmās iniciatīvu un vairāk kontrolēja bumbiņu, tiesa, pietrūka paša galvenā – rezultatīva metiena. Tikai 11.minūtē pēc Mārtiņa Rajecka tāla raidījuma ne pārāk veiksmīgi nospēlēja Dānijas izlases vārtsargs – 1:0. Ar tādu rezultātu noslēdzās pirmais periods. Otrās trešdaļas sākumā Latvijas izlases pārsvaru dubultoja Atis Blinds (2:0), bet turpinājuma šai veiksmei uzbrukumā nebija. Vēl vairāk – perioda otrajā pusē pretiniekiem izdevās gūt divus vārtus, panākot izlīdzinājumu – 2:2.

Pēdējās trešdaļas vidū Ingus Laiviņa piespēli vārtu guvumā pārvērta Atis Stepāns, atgūstot vadību Latvijas izlasei – 3:2. 52.minūtē Ainārs Juškēvičs guva vēl vienus vārtus (4:2), taču dāņi nedomāja padoties. 57.minūtē pretinieki burtiski ar masu iespieda trešo bumbiņu Anda Blinda sargātajos vārtos (4:3). Pamatlaika pēdējā minūtē dāņi mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču uzbrukumā viņiem neko pārāk bīstamu izveidot neizdevās. Vēl vairāk – 26 sekundes pirms finālsvilpes Atis Stepāns guva savu otro golu, raidot bumbiņu tobrīd tukšajos pretinieku vārtos – 5:3.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts divu vārtu autors Atis Stepāns, ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ingus Laiviņš. Labākā spēlētāja balva Dānijas komandā tika Marko Krogsgārdam, kura kontā viens vārtu guvums.

Latvija – Dānija 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

30:25 (10:8, 10:7, 10:10)

Latvija – Atis Stepāns 2 (2+0), Ingus Laiviņš 2 (0+2), Mārtiņš Rajeckis 1 (1+0), Atis Blinds 1 (1+0), Ainārs Juškēvičs 1 (1+0), Aleksandrs Abramovs 1 (0+1), Gatis Liepiņš 1 (0+1), Andris Rajeckis 1 (0+1).

Dānija – Janniks Trolle Vede 1 (1+0), Brians Jensens 1 (1+0), Marko Krogsgārds 1 (1+0), Jakobs Funčs Andersens 1 (1+0).

Dienas pirmajā spēlē spēkojās Igaunijas un Vācijas izlases. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti (3:3), bet pēcspēles metienos veiksme bija igauņu pusē, kuri uzvarēja ar 4:3, izcīnot 2 punktus, bet vāciešiem jāsamierinās ar 1 punktu turnīra tabulā.