"Lekrings" grauj un tuvojas zeltam

07.04.2013

Šovakar Vidzemes olimpiskajā centrā, Valmierā, Latvijas Florbola čempionāta vīriešu Virslīgas finālsērijas ceturto spēli aizvadīja Cēsu "Lekrings" un "Lielvārde". Ļoti pārliecinošu uzvaru ar 10:4 izcīnīja cēsnieki, sērijā līdz vienas komandas četriem panākumiem izvirzoties vadībā ar 3:1.

Vērojot šīvakara finālspēli Vidzemes olimpiskajā centrā, varēja padomāt, ka vakardienas zaudējums pēcspēles metienos bija pamatīgi nokaitinājis "Lekringa" spēlētājus – jau pirmā perioda laikā viņi guva tikpat daudz vārtu, cik lielvārdieši izdarīja metienus – 6:0. Lai gan florbolā no tāda "nokdauna" atgūties ir iespējams, šodien nebija tā dienas, sevišķi pēc tam, kad otrās trešdaļas sākumā cēsnieki guva vēl divus ātrus vārtus – 8:0. 22.minūtē "Lielvārdei" tika dota iespēja izpildīt soda metienu, bet pa šajā elementā lielvārdiešiem neveicās – Mikum Valpēteram neizdevās atkārtot savu vakardienas meistarstiķi.

Tiesa, pavisam sausā patreizējie čempioni nepalika – vēl otrās trešdaļas laikā viņi iemeta trīs golus (3:8), bet pēdējā perioda sākumā vēl vienus – 4:8. Interesanti, ka visi četri "Lielvārdes" vārti tika gūti, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Tomēr galavārds šīvakara mačā piederēja Cēsu florbolistiem, kuri spēles pēdējo desmit minūšu laikā guva vēl divus vārtus (10:4) un svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 10:4.

Par labāko spēlētāju "Lekringa" rindās tika atzīts pirmo vārtu autors Artūrs Jurševskis, bet rezultatīvākais ar 3 (1+2) punktiem bija Andris Rajeckis. Pa diviem vārtiem guva Gints Bērtulis, Aleksandrs Abramovs un Jānis Rajeckis. Par labāko "Lielvārdes" sastāvā tika atzīts Mikus Valpēters, kurš izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Toma Akmeņlauka 2 (1+1) punkti viņam visdrīzāk jau nodrošinājuši Virslīgas rezultatīvākā spēlētāja godu šosezon – 82 (50+32) punkti. Sērijas piekto spēli abas komandas aizvadīs sestdien, 13.aprīlī, Valmierā.

Videointervija ar spēlētājiem Mārtiņu Rajecki (Lekrings) un Mihailu Kostusevu (Lielvārde): ŠEIT.

Spēles labāko momentu videoapskats: ŠEIT.