Sieviešu komandām pēdējā iespēja pieteikties Universiādei

10.01.2013

Latvijas XXIII Universiādes čempioni florbolā kļūs zināmi 20. janvārī Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā. Vīriešiem startēs kvalifikācijas sacensībās ceļazīmes izcīnījušās astoņas spēcīgākās augstskolas, bet sievietēm šajā dienā mērosies spēkiem visas pieteiktās komandas.

Latvijas Universiādes sacensības florbolā šajā mācību gadā notiek pēc jaunās sistēmas.

Pagājušā gada 16. decembrī notikušajām priekšsacīkstēm vīriešiem tika pieteiktas desmit augstskolu 12 komandas, kuras aizvadīja spēles apakšgrupās. Pirmās vietas savās apakšgrupās izcīnīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Rīgas Stradiņu universitāte (RSU), otrās vietas – Rēzeknes Augstskola (RA), Latvijas Universitāte (LU) un Ventspils Augstskola (Vea), bet trešo vietu ieguvēju pulkā labākie rādītāji bija LU-2 un Rīgas Ekonomikas augstskolai (REA). Šīs vienības tad arī 20. janvārī sacentīsies izslēgšanas turnīrā.

Sieviešu komandas čempiones noteiks vienas dienas sacensībās. Augstskolu pārstāvjiem līdz pat 10. janvāra vakaram iespēja pieteikt vienības dalībai Universiādē. Pieteikšanās notiek interneta vietnē - http://www.studentusports.lv/80/Pieteikumi/ . Par pieteikšanos nepieciešams informēt arī Univerisādes florbola turnīra galveno tiesnesi Remāru Vikāni pa e-pastu remars@faa.lv.

Pagājušajā gadā abus čempionu titulus izcīnīja Latvijas Universitāte. Vīriešiem 12 komandu konkurencē godalgotās vietas aiz LU izcīnīja RTU un Vidzemes Augstskola. Sievietēm sacentās četras vienības Aiz čempionēm vietas ieņēma LSPA un RSU.

Latvijas XXIII Universiādi florbolā organizē Latvijas Augstskolu Sporta Savienība  (LASS) kopā ar Latvijas Universitātes Sporta Servisa Centru (LUSSC) un sadarbībā ar Florbola attīstības aģentūru (FAA). Atbalsta - Rīgas Dome un “Venden”.