LU florbolisti – SELL Studentu spēļu čempioni

21.05.2022

Par SELL Studentu spēļu florbola turnīra čempioni kļuvusi Latvijas Universitātes izlase, kas bezkompromisa finālmačā ar 5:1 pieveica Žilinas Universitātes (Slovākija) komandu. LU vārtsargs Emīls Ērglis atvairīja astoņus no deviņiem slovāku metieniem. Žilinas Universitātes florbolistiem bija jāsamierinās ar sudraba medaļām.

Latvijas Universitātes un Žilinas Universitātes komandām šī bija jau otrā tikšanās reize šajā turnīrā, vakar spraigā cīņā ar 5:4 uzvaru svinēja latvieši, kuru labā trīs vārtus guva Klāvs Jansons. Šodien LU izlasei nācās iztikt bez Klāva, jo viņš bija devies uz Latvijas izlases treniņnometni Valmierā. Tomēr arī bez viņa tieši rīdzinieki bija tie, kuri atklāja šīs spēles rezultātu – 5. minūtē golu iemeta Rolands Līdums (1:0). 13. minūtē mūsējie savu pārsvaru dubultoja, jo LU izlases skaitlisko pārsvaru izmantoja Valters Lapiņš (2:0). Pēc pirmā puslaika latviešu pārsvars bija minimāls, jo 15. minūtes sākumā ar vārtu guvumu izcēlās slovāks Mihals Tulaks. Otrajā periodā žilinieši izmisīgi uzbruka, tomēr vienmēr savā vietā atradās rīdzinieku aizsardzība un vārtsargs Emīls Ērglis. Toties pretinieku aizsardzība nebija tik perfekta – 35. minūtē golu slovākiem iemeta Valters Lapiņš, 37. minūtē – Jaroslavs Vana, bet 39. minūtē Kristers Eglītis raidīja bumbiņu tobrīd jau tukšajos pretinieku vārtos – 5:1. Latvijas Universitāte svinēja pārliecinošu uzvaru ar 5:1 un kļuva par turnīra uzvarētāju. Pa trim rezultativitātes punktiem LU labā sakrāja Valters Lapiņš un Kristers Eglītis.