Latvijas florbolistes plānu pret Austriju izpilda ar uzviju

03.05.2012

Šodien Slovākijas pilsētā Nitrā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā Latvijas meiteņu (U-19) izlase tikās ar B divīzijas pastarītēm un uzvarēja vairāk nekā pārliecinoši – 22:0. Par labāko mūsu komandā tika atzīta kapteine Luīze Biļinska, kuras kontā 11 (5+6) rezultativitātes punktu.

Ja Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs no rīta paziņoja, ka mūsu meitenēm austrietes jāuzveic vismaz ar 15 vārtu pārsvaru, tad pašām florbolistēm ticis teikts, ka par uzvaru tiks uzskatīts tikai panākums 20 vārtu pārākumu. Spēles pirmās minūtes gan nemaz neliecināja par tādu iespēju, jo Austrijas valstsvienībai izteikti veicās – latviešu raidītā bumbiņa spītīgi lidoja vai nu garām pretinieču vārtiem, vai arī tieši virsū viņu vārtsardzei. Tikai 9.minūtē mūsu komandas kapteine Luīze Biļinska ar precīzu metienu atklāja rezultātu (1:0), un maisam gals bija vaļā. Pēc pirmā perioda Latvijas izlase atradās vadībā ar 9:0, pēc otrā – ar 20:0. Pēdējā periodā austrietes laukumā sūtīja citu vārtsardzi, kura darbojās krietni veiksmīgāk, kapitulējot tikai divas reizes.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 11 (5+6) punktiem bija Luīze Biļinska, kurai tika arī labākās spēlētājas gods. Ieva Lapinska izcēlās ar 7 (5+2) punktiem, Montai Ločmelei un Ulrikai Skakovskai pa pieciem rezultativitātes punktiem. Savu statistiku neizdevās uzlabot mūsu komandas vārtsardzei Annijai Jurgutei, jo protokolā rakstīts, ka austrietes triju periodu laikā pa mūsu komandas vārtiem neesot izdarījušas nevienu metienu, lai gan pati Annija uzskata, ka vismaz trīs viņu raidījumus pie tādiem varēja skaitīt.