Latvijas florbolisti sensacionāli atņem punktu zviedriem

08.07.2022

52101575245_7019ff4855_c.jpg

ASV notiekošo Pasaules spēļu florbola turnīru sensacionāli sākusi Latvijas vīriešu izlase, kas apakšgrupas pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti ar titulētajiem zviedriem – 6:6. Punktu turnīra tabulā latviešiem nodrošināja Morica Krūmiņa vārtu guvums 43. minūtē, bet labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma Rolands Kovaļevskis, kurš ar 3 (2+1) punktiem bija rezultatīvākais.

 

Birmingemā (Alabamas štats) notiekošo Pasaules spēļu florbola turnīram ir nedaudz citādāks formāts, kā esam ieraduši. Komandā var būt tikai 14 spēlētāju, spēlē ir trīs periodi, bet tikai 15 minūtes ilgi. Latvijas vīriešu izlases pirmā pretiniece apakšgrupā bija titulētā Zviedrijas valstsvienība, kas arī šobrīd ir pasaules čempiones titula īpašniece. Latvijas izlases vārtos stājās pieredzējušais Jānis Salcevičs.

 

Tieši zviedri bija tie, kas atklāja šī mača rezultātu – 8. minūtē vārtus guva Rasmuss Enstroms (1:0). Latvieši nepalika atbildi parādā – 12. minūtē ar precīzu metienu neizšķirtu rezultātu atjaunoja Rolands Kovaļevskis – 1:1. Pēc pirmā perioda ar vienu vārtu pārsvaru vadībā atradās pretinieki – 1:2.

 

Otrā trešdaļa sākās ar latviešu vārtu guvumu – 2:2, gols Edgara Puriņa kontā. Skandināvi vēlreiz izvirzījās vadībā (3:2), bet tad divus golus pēc kārtas iemeta mūsu florbolisti, pirmo reizi pārņemot vadības grožus – 4:3. Ar vārtu guvumiem izcēlās Rolands Kovaļevskis un Pēteris Trekše. Līdz otrajam pārtraukuma abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem – Edgara Puriņa otrais gols vadībā ar 6:5 atļāva atrasties Latvijas izlasei,

 

Pēdējās trešdaļas sākumā pasaules čempioniem bija vajadzīga tikai viena minūte, lai atjaunotu neizšķirtu rezultātu (5:5), vārtus guva Rasmus Enstroms. 40. minūtē tas pats Enstroms vadībā ar 6:5 jau izvirzīja zviedrus. 43. minūtē zviedri nopelnīja noraidījumu par spēli guļus. Latviešiem bija vajadzīgas tikai četras sekundes, lai izmantotu savu skaitlisko pārsvaru – 6:6, izlases kapteiņa Arta Raituma piespēli vārtu guvumā pārvērta Morics Krūmiņš. Līdz spēles beigām vēl atlika divarpus minūtes, bet Latvijas izlases aizsardzība nekļūdījās, vēl vairāk – mūsu florbolisti nekautrējās apdraudēt zviedru vārtus, cerībā uz uzvaru un diviem punktiem turnīra tabulā. Spēle noslēdzās neizšķirti – 6:6, šis rezultāts ir vēsturisks, jo latviešiem pirmo reizi izdevies kā līdzīgiem ar līdzīgiem nospēlēt ar titulētajiem zviedriem, turklāt atņemt viņiem punktu!

JUGLASCIEMS