Latvijas izlase gatava cīņai par ceļazīmi uz PČ finālturnīru

30.01.2019

sievietes_2018.jpg

Šodien Slovākijas pilsētā Trenčīnā ieradās Latvijas sieviešu florbola izlase, lai jau rīt aizvadītu pirmo pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli. Lai garantēti iegūtu ceļazīmi uz finālturnīru, kas  šī gada nogalē norisināsies Neišatelē (Šveice), latvietēm, konkurējot ar Ungārijas, Nīderlandes un Slovākijas valstsvienībām, jāizcīna pirmā vai otrā vieta.

 

Uz Slovākiju atbrauca visas tās 20 spēlētājas, kuras izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs nosauca pirms mēneša. Vienīgā atšķirība – Paula Egle pa šo laiku izgājusi pie vīra un nomainījusi uzvārdu, tāpēc turpmāk šo talantīgo uzbrucēju zināsim kā Paulu Matisoni. 17 florbolistes no Rīgas atbrauca ar autobusu, bet mūsu trīs leģionāres (Lauma Višņevska no Zviedrijas, Evelīna Garbare no Šveices un Līga Garklāva no Norvēģijas) uz Slovākiju atlidoja un izlasei pievienojās jau Trenčīnā.

 

Mūsu valstsvienības sastāvā šoreiz iekļautas divas vārtsardzes, piecas aizsardzības spēlētājas un 13 uzbrucējas. Vislielākās pārstāvniecība ir no vienpadsmitkārtējās čempionvienības "Rubenes" (Kocēni) – piecas florbolistes. Četras spēlētājas ir no FK "Ķekava", pa divām – no vicečempioņu komandas "NND Rīga" un bronzas medaļnieču vienības "Ķekavas Bulldogs", bet viena - no Cēsu "Lekringa". Šajā izlases modelī ir ievērojams tā dēvēto leģionāru īpatsvars – ārzemju klubos spēlē sešas meitenes (Lauma Višņevska – Zviedrijā, Liene Krauja – Nīderlandē, Evelīna Garbare – Šveicē, Līga Garklāva – Norvēģijā, bet Elizabete Pavlovska un Anna Ankudinova – Somijā).

 

Kvalifikācijas turnīrā Trenčīnā Latvijas, Slovākijas, Ungārijas un Nīderlanes sieviešu izlase tiksies katra ar katru. Finālturnīram noteikti kvalificēsies tās valstsvienības, kuras izcīnīs pirmās divas vietas. Tomēr arī trešās vietas ieguvējām ir iespēja iegūt ceļazīmi uz finālturnīru Šveicē, jo viņu izcīnītie punkti un vārtu attiecība tiks salīdzināta ar triju pārējo Eiropas komandu apakšgrupu izlasēm, kuras ierindosies trešajā pozīcijā. Tādā veidā biļetes uz Neišateli katrā katrā kvalifikācijas turnīra apakšgrupā iegūs divas komandas, bet kopumā Eiropu tur pārstāvēs desmit izlases, kā arī mājinieces šveicietes. No Ziemeļamerikas kontinenta finālturnīram varēs kvalificēties viena komanda, bet no Āzijas un Okeānijas – četras.

 

Latvijas sieviešu izlases galvenās konkurentes Trenčīnā noteikti būs mājinieces slovākietes. Starptautiskās florbola federācijas rangā šobrīd augstāk ir Latvijas valstsvienība (5.vieta), bet strauji progresējošā Slovākijas izlase burtiski min latvietēm uz papēžiem un jau ieņem 6.vietu. 2015.gada pasaules čempionātā Tamperē mūsu meitenes fantastiskā cīņā pēcspēles metienos ar 4:3 pārspēja slovākietes, galarezultātā ieņemot augsto 5.vietu. Pirms diviem gadiem, kad pasaules čempionāts notika Bratislavā, mačā par piekto vietu latvietes bija spiestas atzīt Slovākijas izlases pārākumu, piekāpjoties ar 4:6. Ar Nīderlandes izlasi florbola laukumā latvietes līdz šim nav tikušās, bet ar ungārietēm nūjas tika krustotas arī iepriekšējā kvalifikācijas turnīrā pirms diviem gadiem Madridē, kur mūsu valstsvienība bija pārāka ar 10:1. Trenčīnā Latvijas izlase rīt, 31.janvārī, puksten 19.00 (pēc Latvijas laika) spēkosies ar ungārietēm, 2.februārī pulksten 13.00 – ar nīderlandietēm, bet 3.februārī pulksten 16.00 – ar slovākietēm.

 

Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs un viņa asistents Jānis Inģists uzskata, pati svarīgākā spēle šajā turnīrā latvietēm būs jau rīt, kad viņas krustos nūjas ar galvenajām konkurentēm uz otro vietu – ar ungārietēm. Jāatzīst, ka turnīra rīkotāji spēļu kalendāru sastādījuši tā, ka tas ir parocīgāks gan slovākietēm, gan ungārietēm. Protams, tas nevar kalpot par aizbildinājumu, lai latvietes nekvalificētos pasaules čempionāta finālturnīram. Ceļazīme ir jāizcīna jau pirmajās divās spēlēs, lai pēdējā mačā pret slovākietēm laukumā varētu doties bez liekas spriedzes, bet ar domu par uzvaru un pirmo vietu turnīrā. Kā atklāja treneri, pagājušajā sestdienā vēl tika aizvadīta vienas dienas treniņnometne Kocēnos, kas parādīja, ka visas mūsu meitenes ir labā sportiskajā formā, bet izlase kopumā – motivēta un cīņas spējīga. Tagad atlicis to pierādīt Trenčīnas florbola laukumā.

 

Latvijas sieviešu izlase:

Nr.p.k.

Vārds un Uzvārds

P.

Komanda

1.

Lauma Višņevska

V

Strömsbro IF (Zviedrija)

2.

Kristīne Kirilova

V

FK Ķekava

3.

Madara Adamane

A

Rubene

4.

Laura Gaugere

A

Rubene

5.

Kristiāna Grāvīte

A

Ķekavas Bulldogs

6.

Elizabete Pavlovska

A

Rankat Ankat (Somija)

7.

Liene Krauja

A

HSK Agents (Nīderlande)

8.

Inga Ametere

U

NND Rīga

9.

Māra Stapkēviča

U

NND Rīga

10.

Elīza Elizabete Bērziņa

U

FK Ķekava

11.

Līga Vancāne

U

Ķekavas Bulldogs

12.

Džeina Eglīte

U

Lekrings

13.

Klinta Mārtiņjēkaba

U

FK Ķekava

14.

Lība Daija Mikova

U

Rubene

15.

Paula Matisone

U

Rubene

16.

Simona Grāpēna

U

Rubene

17.

Evelīna Garbare

U

Wizards Bern Burgdorf (Šveice)

18.

Līga Garklāva

U

Grei (Norvēģija)

19.

Anna Ankudinova

U

Rankat Ankat (Somija)

20.

Paula Metāla

U

FK Ķekava

 

Galvenais treneris: Jurijs Fedulovs

Treneris: Jānis Inģists

Mediķe: Lilita Lazdiņa

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Dace Grizāne

BALTA
SPORTS VIENO!