Florbolistiem piešķirtas sporta stipendijas

30.11.2021

img_8268.jpg

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valde apstiprinājusi Sporta stipendijas ieguvējus 2021./ 2022. studiju gadam, starp kuriem ir arī vairāki Latvijas izlašu florbolisti. Sporta stipendiju finansēšanas avots ir valsts (Izglītības un zinātnes ministrijas) paredzētie budžeta līdzekļi. Par turpmākajiem soļiem, lai saņemtu stipendiju, to ieguvēji tiks informēti personīgi.

 

Šogad Stipendiju komisija saņēma 75 studējošo sportistu pieteikumus, no kuriem stipendija piešķirta 43 pretendentiem. Visvairāk stipendiātu studē Rīgas Tehniskajā universitātē – 14, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā – 12 un Latvijas Universitātē – 8, savukārt populārākie sportistu pārstāvētie sporta veidi ir: vieglatlētika (8), florbols (7), pludmales volejbols (3) un ložu šaušana (3). Kopumā stipendijām piešķirtie līdzekļi – 39 900 eiro, bet maksimālo studiju stipendiju 1500 eiro apmērā ieguva pieci sportisti.


Jāatgādina, ka Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem tiek piešķirtas kopš 2007. gada. To mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.


Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē, un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko Sporta federāciju ģenerālās asociācijas (GAISF) biedri, vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programmas, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu.


Gandarīts par pieaugošo pieteikumu skaitu ir LSFP prezidents Einars Fogelis, kurš akcentē izglītības lomu katra sportista dzīvē: "Liels prieks, ka esam saņēmuši nedaudz vairāk pieteikumus nekā pagājušajā gadā, kas liecina par to, ka jaunie sportisti domā ne tikai par savu sportisko nākotni, bet arī pilnvērtīgu personības attīstību un pilnveidošanos. Domāju, ka pēdējie pāris gadi mums, visiem zināmu iemeslu dēļ, devuši daudz pārdomu tieši sporta jomā, jo nav notikušas tik daudzas sacensības un apgrūtināti ikdienas treniņi. Šo laiku varēja izmantot dažādi, tādēļ lepojos ar ikvienu sportistu, kurš sācis mācības. Latvijai ir nepieciešami spēcīgi un gudri sportisti, ar skatu nākotnē!"


Arī Stipendiju komisijas priekšsēdētāja, profesore Agita Ābele pauž gandarījumu par sportistu izvēli pilnveidot savu personību. "Covid pandēmijas radīto seku dēļ sportā šī sezona ir bijusi grūta, bet mēs priecājamies, ka, neskatoties uz visu, ir sportisti, kuri ir bijuši aktīvi. Sports vienmēr ir tiekšanās uz jauniem sasniegumiem, bet tieši tāpat ir arī izglītībā. Ir gan starts, gan dažādi šķēršļi distancē – arī starpfiniši, taču kopumā sevi attīstīt var visa mūža garumā. Tai ir liela loma, lai pilnveidotos vispusīga personība. Mēs lepojamies ar katru sportistu, kurš iet šo ceļu," komisijas priekšsēdētāja.


Jānorāda, ka lēmuma pieņemšanā valde pamatojas uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas izstrādāta, vērtējot sportistu sekmes un sportiskos sasniegumus. LSFP Sporta stipendiju komisijas sastāvā darbojas pārstāvji no Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Latvijas Olimpiskās vienības.


Sporta stipendiju ieguvēji 2021./2022. akadēmiskajā gadā:


1500 eiro stipendija piešķirta kamaniņu sportistam Robertam Plūmem (LSPA), svarcēlājam Artūram Plēsniekam (LSPA), spīdvejistam Oļegam Mihailovam (DU), distanču slēpotājam Raimo Vīgantam (LU) un dambretistei Marijai Magdalēnai Neredai (LU).


1400 eiro stipendija piešķirta šorttrekistam Robertam Krūzbergam (LSPA) un vieglatlētam Valērijam Valinščikovam (RTU).


1300 eiro stipendija piešķirta pludmales volejbolistei Kristai Paeglei (LU), brīvās cīņas pārstāvei Anastasijai Grigorjevai (Ķelnes Universitāte) un ložu šāvējai Agatei Rašmanei (LSPA).


1200 eiro stipendija piešķirta skeletonistam Valtam Smilgam (LU) un burātājai Esterei Paulai Kumpiņai (RSU).


1100 eiro stipendija piešķirta florbolistei Laurai Gaugerei (RTU), daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam (DU), skeletonistei Dārtai Esterei Zuntei (RTU) un ložu šāvējam Laurim Strautmanim (LSPA).


1000 eiro stipendija piešķirta šahistei Madarai Golstai (RTU), florbolistam Reinim Rudzītim (LU), florbolistam Ralfam Matīsam Balodim (RTU), florbolistam Krišjānim Tiltiņam (RISEBA), florbolistam Valteram Lapiņam (LU) un florbolistam Rūdolfam Vilmanim (RTU).


900 eiro sporta stipendija piešķirta bobslejistam Dāvim Kaufmanim (RTU), spīdvejistam Ričardam Ansviesulim (LSPA) un vieglatlētam Sergejam Soklakovam (LSPA).


700 eiro stipendija piešķirta vieglatlētei Asnātei Kalniņai (RTU), vieglatlētam Robertam Jānim Zālītim (LSPA) un orientieristei Elzai Ķuzei (RTU), pludmales volejbolistam Rinaldam Aišpuram (Banku Augstskola/Šveices biznesa skola) un vieglatlētam Iļjam Petrušenko (Liepājas Universitāte).


600 eiro stipendija piešķirta pludmales volejbolistam Rūdolfam Stankevičam (RTU) un ložu šāvējam Emīlam Vasermanim (LSPA).


500 eiro stipendija piešķirta florbolistei Nikolai Biezumai (RSU), orientieristei Annai Emīlijai Sutai (RTU), biatlonistei Inesei Golubevai (DU), vieglatlētam Dmitrijam Ļašenko (RTU), basketbolistei Paulai Kļeščovai (LSPA), smaiļotājai un kanoe airētājai Katrīnai Smiltniecei (LSPA), šosejas riteņbraucējam Paulam Rubenim (LSPA), galda tenisistei Liānai Zeltiņai (RTU), vieglatlētei Līgai Vecbērzai (LU), galda tenisistei Viktorijai Majorovai (RTU) un vieglatlētam Sandim Dzenītim (LU).

 

Avots: LSFP

SPORTS VIENO!