Apakšgrupas pēdējā spēlē čehiešu eksāmens

30.11.2021

img_8493.jpg

Šodien Zviedrijas pilsētā Upsalā notiekošajā pasaules čempionāta florbolā sievietēm finālturnīrā notiks pēdējās apakšgrupu spēles. Latvijas izlase, kurai vairs nav iespēju pakāpties augstāk par 4. vietu, pulksten 14.00 (pēc Latvijas laika) krustos nūjas ar apakšgrupas turnīra pirmās vietas īpašniecēm čehietēm. Spēle tiešraidē tiks translēta televīzijas kanālā TV4, kā arī portālā Sportacentrs.com.

 

Mūsu florbolistes pirmo spēli šajā finālturnīrā aizvadīja aizvakar, kad mērojās spēkiem ar polietēm. Tā bija labākā iespēja pacīnieties par augstāku vietu apakšgrupā, kas tomēr palika neizmantota, jo mača sākums bija katastrofāls – 5. minūtē dažu sekunžu laikā tika ielaisti divi vārti, turklāt brīdī, kad mūsu izlasei bija skaitliskais pārsvars. Turpinājumā cīņa vairāk vai mazāk izlīdzinājās, tomēr sasmelt izlieto Latvijas florbolistēm vairs neizdevās – tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 4:6. Pa diviem vārtiem mūsu komandas labā guva kapteine Elīza Elizabete Bērziņa un Anna Ankudinova, kura saņēma labākās spēlētājas balvu. Nākamajā dienā latvietes tikās ar titulēto Šveices valstsvienību, kuru līdz šim vēl nebija izdevies uzveikt. Šajā mačā latvietēm praktiski nebija cerību uz panākumu – tika piedzīvota sakāve ar 0:13, lai gan arī mūsu meitenēm bija dažas vārtu gūšanas iespējas. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta aizsardze Samanta Bērziņa.

 

Čehijas valstsvienība šo pasaules čempionāta finālturnīru sāka ar uzvaru pār šveicietēm (5:2), bet vakar ar 6:2 pieveica arī Poliju, nodrošinot sev pirmo pozīciju apakšgrupas turnīra tabulā. Čehija ir vienīgā no TOP-4 izlasēm (TOP-4 ietilpst vēl arī Zviedrija, Somija un Šveice), kuru Latvijas florbolistēm kādreiz izdevies uzvarēt, bet tas bija pietiekoši sen, lai ļautu izdarīt kādus secinājumus par šīsdienas mača rezultātu. Tad drīzāk jāatceras pirms diviem gadiem notikušā pasaules čempionāta mačs, kurā latvietes piekāpās čehietēm ar 2:14.

 

Šīsdienas spēlē latvietēm jācenšas cīnīties pēc iespējas cienīgāk, nedodot pretiniecēm vaļu pie saviem vārtiem, kā arī pašām mēģinot atgūt vārtu gūšanas garšu, kas būs vērtīgi, domājot par jau rīt paredzēto astotdaļfināla spēli, kurā, kā jau zināms, mūsu izlases pretinieces būs norvēģietes. Šīsdienas spēlē pret čehietēm Latvijas komandas vārtu drošība pirmo reizi šajā finālturnīrā tiks uzticēta Janai Filipsonei. Jau otro spēli pēc kārtas pirmās maiņas gods uzticēts virknējumam, kurā spēlē Elīza Elizabete Bērziņa, Anna Ankudinova, Evelīna Garbare, Zane Darša un Klinta Mārtiņjēkaba.

 
Mūsu valstsvienības sastāvā iekļautas divas vārtsardzes, četras aizsardzības spēlētājas un 14 uzbrucējas. Vislielākā spēlētāju pārstāvniecība ir no Kocēnu "Rubene" kluba - deviņas florbolistes. Pa divām spēlētājām ir no "Ķekavas Bulldogs/NND" un Cēsu "Lekrings", bet pa vienai pārstāv komandas "Līgatne" un FK "Ķekava". Vēl piecas florbolistes ikdienā spēlē ārzemju klubos Šveicē un Somijā.
 
Latvijas sieviešu izlase pasaules rangā šobrīd ieņem septīto pozīciju, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Šveices pilsētā Neišatelē, mūsu meitenes izcīnīja astoto vietu. Latvietes piedalījušās visos 12 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, ikreiz iekļūstot labāko astotniekā. 2007. gada pasaules čempionāta Latvijas sieviešu valstsvienība ieguva pat augsto ceturto vietu pasaulē, kas ir visu laiku labākais sasniegums starp visu sporta spēļu Latvijas pieaugušo izlasēm.
 
 
Latvijas sieviešu izlases sastāvs:

 Nr.p.k.

Spēlētāja 

Pozīcija

Komanda

1. 

Simona Grāpēna

Uzbrucēja

Rubene

2. 

Jūlija Rozīte

Uzbrucēja

Floorball Zürich Lioness (Šveice)

3. 

Laura Gaugere 

Uzbrucēja 

Rubene 

4. 

Samanta Bērziņa 

Aizsardze 

Rubene 

5. 

Marta Lība Zameca 

Aizsardze

Rubene 

6. 

Zane Darša 

Uzbrucēja 

Rubene 

7. 

Elīza Elizabete Bērziņa 

Uzbrucēja 

Līgatne 

8. 

Anna Ankudinova 

Uzbrucēja 

Floorball Zürich Lioness (Šveice) 

9. 

Evelīna Garbare 

Uzbrucēja 

R.A. Rychenberg Winterthur (Šveice) 

10. 

Klinta Mārtiņjēkaba 

Uzbrucēja 

Kalannin Pallo-65 (Somija) 

11. 

Luīze Raseiceva 

Uzbrucēja 

Lekrings 

12. 

Anna Mūrniece 

Uzbrucēja 

Ķekavas Bulldogs/NND 

13. 

Emīlija Salaciete 

Uzbrucēja 

Rubene 

14. 

Kristiāna Elizabete Krūmiņa 

Aizsardze 

FK Ķekava 

15. 

Daniela Dafne Hāne 

Aizsardze 

Rubene 

16. 

Liliāna Jakovicka 

Uzbrucēja 

Lekrings 

17. 

Zane Ziedone 

Uzbrucēja 

Rubene 

18. 

Madlēna Rozīte 

Uzbrucēja 

Rubene-1 

19. 

Jana Filipsone 

Vārtsardze 

Ķekavas Bulldogs/NND 

20. 

Elīna Jeige 

Vārtsardze 

Skorpion Emmental Zollbrück (Šveice) 

Galvenais treneris: Jānis Inģists

Trenere: Linda Līce

Fiziskās sagatavotības treneris: Kaspars Reikmanis

Fizioterapeits: Jānis Skriaba

Mediķe: Lilita Lazdiņa

Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs

Izlases menedžere: Laura Pļavniece

SPORTS VIENO!