"Spēks ir Lielvārdē!" - mūsējie finālā!

08.10.2016

Par pirmajiem EuroFloorball kausa izcīņas finālistiem kļuvuši Latvijas čempioni - "Lielvārde/FatPipe" florbolisti, kas šodien Veisenfelsā mačā pret Norvēģijas klubu "Tunet IBK" pamatlaika pēdējo desmit minūšu laikā atspēlējās no rezultāta 3:6 un svinēja skaistu uzvaru ar 8:6. Par labāko spēlētāju Lielvārdes komandā tika atzīts Atis Blinds, kura kontā uzvaras vārtu guvums.

Slavenais lielvārdiešu transparents ar devīzi "Spēks ir Lielvārdē!" ļoti redzamā vietā izkārts arī Veisenfelsas pilsētas sporta hallē. Mačā pret Norvēģijas klubu šīs iedvesmojošais sauklis noderēja ka vēl nekad. Spēles sākums gan bija labvēlīgs mūsējiem - jau 4.minūtes sākumā "Lielvārdes/FatPipe" trešā maiņa jeb Ralfs Jonikāns no Sanda Mihailovska piespēles atklāja rezultātu - 1:0. Melnā josla lielvārdiešiem sākās 8.minūtē, kad viņi nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas. Pretinieki tos abus realizēja, pirmo reizi šajā turnīrā Lielvārdes komandu noliekot iedzinēju lomā - 1:2. 14.minūtēpēc Ata Blinda kļūdas viens pret vienu ar mūsu vārtsargu Jāni Salceviču izskrēja pretinieku līderis Ole Mosins Olesens, kura finta metiens latvietim bija netverams - 1:3, ar tādu rezultātu noslēdzās pirmais periods.

Otrās trešdaļas sākumā Kaspars Mudelis pēc Toma Akmeņlauka piespēles samazināja rezultāta starpību (2:3), bet "Tunet IBK" pēc kāda laiciņa atbildēja ar diviem precīziem metieniem - 2:5. Dodoties otrajā pārtraukumā, rezultāts bija 3:5, jo Tomam Akmeņlaukam izdevās pārtvert bumbiņu un gūt savus pirmos vārtus šajā mačā.

Pēdējā trešdaļā lielvārdiešiem ar spēles glābšanu neveicās, vēl vairāk - 46.minūtē norvēģu spēlētājs kārtējo reizi izskrēja viens pret mūsu vārtsargu, pēc viņa metiena "Lielvārdes/FatPipe" situācija kļuva pavisam neapskaužama - 3:6. Pēc šī vārtu zaudējuma Lielvārdes komanda pārgāja uz spēli divās maiņās, bet norvēģiem, kuri tā bija spēlējuši kopš pirmās minūtes, acīmredzami sāka pietrūkt spēka. Pirmais trauksmes zvans viņiem ieskanējās desmit minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Gints Klēģers kritienā guva ļoti svarīgus vārtus - 4:6, rezultatīva piespēle Aivim. Cīņas turpinājumā notika neticamais - jau pēc 15 sekundēm pretinieku vārtu priekšā pats manīgākais bija Toms Akmeņlauks - 5:6, piespēle Ata Blinda kontā. 58.minūtes beigās Aivis Kusiņš pēc Sanda Mihailovska piespēles atjaunoja neizšķirtu rezultātu (6:6). Pagarinājumu spēlēt nenācās, jo jau 59.minūtē Atis Blinds pēc Toma Akmeņlauka piespēles pēc ļoti ilga laika atkal vadībā izvirzīja lielvārdiešus - 7:6. Pēdējo naglu norvēģu zārka vākā jau 60.minūtē ietrieca Aivis Kusiņš, atņemot pretiniekiem pēdējās cerības uz labvēlīgu iznākumu un finālspēli - 8:6, rezultatīva piespēle Gintam Klēģeram.

Norvēģijas klubs "Tunet IBK", ja vien nevēlēsies noskatīties finālu, kurā "Lielvārde/FatPipe" krustos nūjas ar "UHC Sparkasse Weissenfels" un "SK Link/Saku" pusfināla pāra uzvarētāju, nu ir brīvs un var doties mājās. Labākā spēlētāja balvu mūsu komandā saņēma spēlējošais treneris Atis Blinds, kura kontā svarīgs vartu guvums un vēl viena piespēle. Rezultatīvākais ar 4 (2+2) punktiem bija Toms Akmeņlauks, Aivim Kusiņam 3 (2+1) punkti, bet Gintam Klēģeram 2 (1+1) punkti.

"Lielvārde/FatPipe" - "Tunet IBK" - 8:6 (1:3, 2:2, 5:1)
30:26 (7:9, 11:10, 12:7)
"Lielvārde/FatPipe" – Toms Akmeņlauks 4 (2+2), Aivis Kusiņš 3 (2+1), Atis Blinds 2 (1+1), Gints Klēģers 1 (1+1),  Sandis Mihailovskis 2 (0+2), Ralfs Jonikāns 1 (1+0), Kaspars Mudelis 1 (1+0).
"Tunet IBK" - Ole Mosins Olesens 4 (2+2), Ole Martins Skau Jansons 2 (2+0), Bendiks Baero 1 (1+0), Martins Kjellemars 1 (0+1), Pērs Aksels Velins 1 (0+1).