Divus periodus uzvar Latvija, visu spēli - Šveice

04.02.2012

Sestdienas vakarā Kocēnos otro reizi divu dienu laikā pārbaudes spēlē nūjas krustoja Latvijas un Šveices vīriešu florbola izlases. Lielāko spēles daļu vadībā atradās mūsējie, taču visā mača uzvaru ar 8:7 izrāva šveicieši.

Latvijas izlase ar Māri Roni šīvakara spēli sāka vēl apņēmīgāk, nekā vakar, tomēr rezultātu atkal atklāja viesi – 4.minūtē 0:1. Perioda vidū divi rezultatīvi uzbrukumi padevās mūsējiem – vispirms Mihails Kostusevs realizēja Ginta Siliņa piespēli, bet pēc tam Andra Rajecka piespēli vārtu guvumā pārvērta Mārtiņs Rajeckis – 2:1. Pārtraukumā abas komandas gan devās pie neizšķirta rezultāta – 2:2.

Otrajā trešdaļā vispirms Gints Siliņš no Mihaila Kostuseva piespēles un Mārtiņš Rajeckis brīdī, kad mūsējie bija skaitliskajā mazākumā, panāca 4:2, bet šveicieši ātri vien atbildēja ar diviem precīziem raidījumiem – 4:4. Tomēr otrajā pārtraukumā labākā noskaņojumā devās mūsējie, jo Šveices izlases vārtsargu jau trešo reizi šajā mačā pārspēja Mārtiņš Rajeckis (no Andra Rajecka piespēles), kā arī izcēlās Atis Blinds – 6:4.

Pēdējā perioda sākumā vispirms abas komandas apmainījās vārtu guvumiem. Mūsu valstsvienībā izcēlās Pēteris Freimanis, kuram asistēja Atis Blinds – 7:5. Bet pēc tam viesi guva trīs vārtus pēc kārtas – 8:7. Latvijas izlase jau trīs minūtes pirms pamatlaika beigām sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr panākt izlīdzinājumu neizdevās.

Pēcspēles metienu sērijā mūsu rezerves vārtsargs Igors Ivanovs uzvarēja trīs dueļos, bet ceturtajā tomēr ielaida bumbiņu savā cietoksnī. Savā vienīgajā mēģinājumā nebija veiksmīgs arī Māris Ronis. No pieciem mūsu laukuma spēlētājiem, kuri izpildīja bullīšus savu iespēju izmantoja Mārtiņš Rajeckis un Mihails Kostusevs – 2:2. Tiesneši lēma, ka sērija tā arī var noslēgties – neizšķirti.

Šveices izlases spēlētāji šajā mačā izpildīja 39 metienus pa vārtiem, bet mūsējie – 27. Par mača labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā tika atzīts Andris Rajeckis, bet Šveices komandā tāds pats gods tika Adrianam Cimmermanam.