Sieviešu florbola izlase dodas uz pārbaudes turnīru Vācijā

31.10.2013

izlase2.jpg

Latvijas sieviešu florbola izlase savu treneru Jāņa Freivalda un Jāņa Daiņa vadībā šodien devās ceļā uz Vācijas pilsētu Dobelnu, kur nedēļās nogalē piedalīsies starptautiskā pārbaudes turnīrā, mērojoties spēkiem ar Vācijas, Austrijas un Vācijas U19 valstsvienībām.

 

Rīt, 1. novembrī, pulksten 21:00 (pēc Latvijas laika) mūsu izlasei paredzēta spēle ar austrietēm, sestdien, 2. novembrī, divas spēles – pulksten 10:00 ar Vācijas juniorēm, bet pulksten 21:00 ar Vācijas sieviešu izlasi. Turnīra pēdējā dienā, 3. novembrī, 1. vietas ieguvējas spēkosies ar komandu, kura būs ierindojusies 2. vietā (pulksten 11:00), bet 3. vieta spēlēs ar 4. vietu (pulksten 14:00).

 

Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Jānis Freivalds ļoti atzinīgi vērtē iespēju piedalīties turnīrā Vācijā. Dažādu iemeslu dēļ sieviešu florbola izlase pārbaudes spēles aiz mūsu valsts robežām nav aizvadījusi jau vairāk nekā sešus gadus. Valstsvienības spēles Dobelnā būs lieliska iespēja novērtēt meiteņu gatavību startam pasaules čempionātā, kā arī atrast un iespēlēt optimālos maiņu virknējumus. Vairākas jaunās florbolistes varēs parādīt sevi no labākās pusēs, lai mēģinātu izcīnīt vietu valstsvienības pamatsastāvā, bet visai izlasei kopumā tas būs vienreizējs komandas gara stiprināšanas pasākums.

 

Runājot par Latvijas izlases uzdevumiem šajā pārbaudes turnīrā, treneris Freivalds uzsvēra, ka latviešu mērķis būs tikai un vienīgi uzvaras katrā spēlē, pie tam – pārliecinošas. Vācijas un Austrijas sieviešu florbola izlases pasaules rangā atrodas zemāk par mūsu valstsvienību, tādēļ Dobelnā tieši latvietēm būs favorīšu status. Tajā pašā laikā jāatceras, ka visas "kārtis" nedrīkst atklāt, jo turnīru var apmeklēt to izlašu izlūki, ar kurām latvietēm būs jātiekas pasaules čempionātā.

 

Starptautiskais turnīrs Dobelnā mūsu florbolistēm būs pēdējā nopietnā pārbaude pirms starta 9. pasaules čempionātā, kas no 7. līdz 15. decembrim norisināsies Čehijas pilsētās Brno un Ostravā. Visas 16 pasaules spēcīgākās izlases savas apakšgrupas spēles aizvadīs Brno. Latvijas valstsvienība ielozēta B grupā, kur tās pretinieces būs norvēģietes, šveicietes un čehietes.

 

Latvijas izlases treneri komandas sastāvā dalībai turnīrā Vācijā iekļāvuši astoņas Kocēnu "Rubenes" florbolistes, pa četrām spēlētājām no FK "Ķekava" un RSU, vienu "Ķekavas Bulldogs" pārstāvi, kā arī sešas ārzemju klubos (Norvēģijā, Zviedrijā un Šveicē) spēlējošas meitenes.

 

Latvijas sieviešu florbola izlase:

Nr.p.k.

Vārds

Uzvārds

Poz.

Klubs

1.

Ieva

Jurkāne

U

FK Ķekava

2.

Elīza Elizabete

Bērziņa

U

FK Ķekava

3.

Gundega

Vancāne

U

FK Ķekava

4.

Anna

Žižkuna

U

FK Ķekava

5.

Inga

Ametere

U

Ķekavas Bulldogs

6.

Ilze

Justamente

A

RSU

7.

Monta

Čēma

V

RSU

8.

Paula

Egle

U

Rubene

9.

Linda

Līce

A

Rubene

10.

Edīte

Bankava

U

Rubene

11.

Evita

Rudzīte

U

Rubene

12.

Madara

Rudzīte

U

Rubene

13.

Madara

Adamane

U

Rubene

14.

Lauma

Višņevska

V

Sala Silverstaden

15.

Līga

Garklāva

U

Sveiva IBK

16.

Diāna

Isjomina

U

FB Riders DBR

17.

Gunita

Kārkliņa

A

Sveiva IBK

18.

Evelīna

Garbare

A

UHC Dietlikon

19.

Luīze

Biļinska

U

UHC Dietlikon

20.

Baiba

Juruša

A

Rubene

21.

Ilga

Jēkabsone

V

Rubene

22.

Aija

Kuncīte

U

RSU

23.

Santa

Torstere

U

RSU

 

Galvenais treneris: Jānis Freivalds

Treneris: Jānis Dainis

Ekipējuma menedžeris: Oļegs Groševs

Ārste: Lilita Lazdiņa

Fizioterapeite: Baiba Rajecka

Izlases menedžere: Maija Zēmele

SPORTS VIENO!