Latvijas Universiādes čempioni kļūs zināmi 20. janvārī

14.01.2013

Izšķirošās spēles par Latvijas XXIII Universiādes čempionu tituliem florbolā notiks 20. janvārī Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā. Cīņā dosies priekšsacīkstēs noteiktās astoņas spēcīgākās vīriešu komandas, kā arī visas trīs pieteiktās sieviešu vienības.

Pagājušajā nedēļā noslēdzās pieteikumu pieņemšana no augstskolām līdzdalībai sieviešu komandu turnīrā. Šoreiz startēs trīs vienības, kuras tad arī pirms gada izcīnīja godalgotās vietas. 2012. gadā čempionu nosaukumu ieguva Latvijas Universitāte (LU), apspēlējot Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) un Rīgas Stradiņa universitāti (RSU). Šogad šīs trīs komandas sacentīsies apļa turnīrā, šādi nosakot uzvarētāju.

Priekšsacīkstēm vīriešiem tika pieteiktas desmit augstskolu 12 komandas, kuras pagājušā gada decembrī aizvadīja spēles apakšgrupās. Pirmās vietas savās apakšgrupās izcīnīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Rīgas Stradiņu universitāte (RSU), otrās vietas – Rēzeknes Augstskola (RA), Latvijas Universitāte (LU) un Ventspils Augstskola (Vea), bet trešo vietu ieguvēju pulkā labākie rādītāji bija LU-2 un Rīgas Ekonomikas augstskolai (REA). Šīs vienības tad arī 20. janvārī sacentīsies izslēgšanas turnīrā.

Komandu rezultāti priekšsacīkstēs noteica to sadalījumu izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfināla pārus veidos: RA – LU, LSPA – REA, RSU – VeA, RTU – LU-2. Pēc tam tiks izspēlēti pusfināli un fināli. Čempioni saņems dāvanu karti 500 latu vērtībā no „Lino.lv” florbola veikala.

Pagājušajā gadā abus čempionu titulus izcīnīja Latvijas Universitāte. Vīriešiem 12 komandu konkurencē godalgotās vietas aiz LU izcīnīja RTU un Vidzemes Augstskola.

Latvijas XXIII Universiādi florbolā organizē Latvijas Augstskolu Sporta savienība  (LASS) kopā ar Latvijas Universitātes Sporta Servisa Centru (LUSSC) un sadarbībā ar Florbola attīstības aģentūru (FAA). Atbalsta - Rīgas Dome, “Venden” un “Lino.lv”.