Latvijas juniorēm jāiztur čehiešu pārbaudījums

10.05.2024

Šodien Somijas pilsētā Lahti noslēgsies pasaules čempionāta florbolā sieviešu U19 izlasēm grupu turnīri. Mūsu juniores pulksten 19.30 dosies laukumā, lai mērotos spēkiem ar titulētajām Čehijas florbolistēm. Turnīra tabulas ziņā šim mačam nekādas nozīmes gan nav, jo čehietes jau pirms tam sev bija nodrošinājušas 1. vietu, bet mūsu meitenes ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Pasaules čempionāts startēja aizvakar. Latvijas izlase to sāka ar maču pret titulēto Šveices valstsvienību. Jau pirmajā periodā mūsu meitenes nonāca zaudētāju lomā ar 0:4, faktiski zaudējot izredzes uz sev labvēlīgu rezultātu. Goda vārtus latviešu labā guva Katrīna Dārta Kārkliņa, bet par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina vārtsardzi Esteri Elbreti, spēles otrajā pusē atvairīja 16 no 18 pretinieču metieniem. Vakar latvietes mērojās spēkiem ar savām vienaudzēm no Slovākijas. Pēc diviem periodiem rezultāts vēl bija neizšķirts (3:3), bet pēdējā trešdaļā slovākietes guva piecus bezatbildes vārtus un varēja svinēt uzvaru ar 8:3, turklāt bija nodrošinājušas sev vismaz sesto vietu pasaulē. Labākās spēlētājas balvu Latvijas komandā saņēma Marta Reke, kura izcēlās ar diviem rezultatīviem raidījumiem. Katrīnas Dārtas Kārkliņas kontā divas uzbrukumu noslēdzošās piespēles.

10.00

Čehijas valstsvienība pasaules čempionātu sāka ar pārliecinošu uzvaru pār slovākietēm (16:1). Vakar čehietes ar 4:1 pārspēja Šveices izlasi.

0

Čehija ieņem vietu florbola lielvalstu četriniekā, bet sieviešu U19 izlašu konkurencē čehietes šobrīd ir sudraba medaļu īpašnieces. Jaunajām Latvijas florbolistēm Čehijas izlase vienmēr ir bijusi reti neparocīga pretiniece – pasaules čempionātos piedzīvoti tikai zaudējumi.

Salīdzinoši cienīgs rezultāts bija latviešu spēlē pret čehietēm 2006. gada pasaules čempionātā, kad mūsu meitenes piekāpās ar 1:2. 2014. gada pasaules čempionātā Čehijas izlase bija pārāka ar 10:1, 2016. gadā – ar 15:5. Latvijas juniorēm savas vienaudzes no Čehijas izdevies arī uzvarēt, tiesa, tas bija nevis pasaules čempionātā, bet Polijas kausa izcīņas turnīrā - 2008. gadā Latvijas valstsvienība spēlē par bronzas medaļām bija pārāka ar 3:1. Priekšpēdējo reizi Latvijas un Čehijas juniores florbola laukumā tikās 2019. gadā Četru nāciju kausa izcīņas turnīrā, kad čehietes triumfēja ar 11:2, bet beidzamā savstarpējā spēle notika 2021. gadā pasaules čempionātā Zviedrijā, kad pretinieces izrādījās pārākas ar 16:0.