Juniores salūst 3. periodā un zaudē slovākietēm

09.05.2024

Šodien pasaules čempionātā Lahti Latvijas izlases pretiniece apakšgrupas otrajā spēlē bija mūsu "svara kategorijas" komanda -  Slovākijas valstsvienība. Spraigā cīņā tika aizvadīti pirmie divi periodi, pēc kuriem rezultāts vēl bija neizšķirts (3:3), bet pēdējā trešdaļā slovākietes guva piecus bezatbildes vārtus un varēja svinēt uzvaru ar 8:3. Labākā starp latvietēm – Marta Reke.

Jau no paša mača sākuma izpaudās vērā ņemams pretinieču pārsvars, jo viņas, pirmkārt, izskatījās fiziski spēcīgākas un bija ātrākas. Tomēr spēles rezultātu atklāja mūsu florbolistes – pirmā perioda vidū Katrīnas Dārtas Kārkliņas piespēli saņēma Marta Reke, kura no kreisās malas meta precīzi – 1:0. 12. minūtes laikā pat divus vārtus guva pretinieces, vadības grožus pārņemot savās rokās. Drīz pēc tam latvietes ieguva tiesības spēlēs skaitliskajā vairākumā. 16. minūtē pēc Elīnas Dīces piespēles pirmā pie atlēkušās bumbiņas bija mūsu kapteine Annija Dārta Dankfelde, kura no šaura leņķa atjaunoja līdzsvaru uz rezultātu tablo – 2:2. Tā noslēdzās pirmā trešdaļa. Otrā perioda sākumā slovākietēm vajadzēja tikai 16 sekundes, lai atkal izvirzītos vadībā – 3:2. Nepagāja ne minūte, kad atkal nostrādāja saikne starp Katrīnu Dārtu Kārkliņu un Martu Reki, kura atjaunoja neizšķirtu – 3:3. Otrajā trešdaļā vārti vairs netika gūti, bet arvien iespaidīgāks kļuva pretinieču pārsvars laikumā – slovākietes izdarīja četras reizes vairāk metienu nekā mūsu florbolistes (16:4). Pēdējā periodā pretinieču spiediens sāka dot viņām augļus. Slovākijas izlase guva vēl piecus vārtus un svinēja uzvaru ar 8:3, praktiski nodrošinot sev vietu pasaules labāko sešiniekā.