Latvietes zaudē slovākietēm un spēlēs par 7. vietu

09.12.2023

Šorīt Singapūrā Latvijas sieviešu izlase ar Slovākijas valstsvienību cīnījās par 5. vietu pasaules čempionāta florbolā finālturnīrā. Latvietes spraigā cīņā piedzīvoja zaudējumu ar 4:6. Labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma vārtsardze Jana Filipsone.

Latvijas izlases spēlē pret slovākietēm pirmie vārti tika fiksēti jau 1. minūte. Diemžēl, bet golu iemeta pretinieces (0:1). Pēc pirmā perioda latvietes zaudēja ar 0:2. Otrās trešdaļas pirmajā minūtē pie pirmā vārtu guvuma tika mūsu meitenes Emīlijas Salacietes personā – 1:2. Pirms pēdējā perioda slovākietēm bija jau triju vārtu pārsvars – 4:1. 44. minūtē Slovākijas florbolistes panāca jau 5:1. 48. minūtē ar Džeinas Eglītes gūtajiem vārtiem latvietes sāka pakaļdzīšanos – 2:5. 50. minūtē gan golu iemeta pretinieces (2:6). Pamatlaika pēdējās minūtēs, mainot vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, latvietēm izdevās slovākiešu pārsvaru samazināt uz pusi – 4:6. Golus iemeta Evelīna Garbare un Anna Ankudinova. Kaut kam vairāk Latvijas izlasei laika pietrūka, tādēļ tika piedzīvots zaudējums ar 4:6.

Labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma vārtsardze Jana Filipsone, kura atvairīja 35 no 41 pretinieču metiena. Tagad latvietēm pasaules čempionāta finālturnīrā atlicis aizvadīt vienu spēli, kurā izšķirsies 7. un 8. vietas liktenis. Tajā mūsu meiteņu pretinieces būs dānietes. Mačs notiks rīt pulksten 4.00 no rīta (pēc Latvijas laika). Spēli tiešraidē translēs TV4.

Latvijas izlase – Slovākijas izlase 4:6 (0:2; 1:2; 3:2)
Metieni: 30:47 (5:17, 12:15, 13:15)
Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Emīlija Salaciete 1 (1+0), Džeina Eglīte 1 (1+0), Evelīna Garbare 1 (1+0), Anna Ankudinova 1 (1+0) Dārta Derupa 1 (0+1), Marta Lība Zameca 1 (0+1), Jūlija Rozīte 1 (0+1), Laura Gaugere 1 (0+1).