Zaudējumā čempionēm latvietes gūst trīs vārtus

07.12.2023

Singapūrā notiekošajā pasaules čempionāta florbolā sievietēm finālturnīrā šodien ceturtdaļfināla spēli aizvadīja Latvijas izlase, kurai bija jāstājas pretī titulētajai Zviedrijas valstsvienībai. Lai arī mūsu meitenes piedzīvoja zaudējumu, pozitīvas emocijas raisa tas, ka viņām izdevās iemest trīs golus – 3:13. Labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma vārtsardze Alana Kolosova, kura atvairīja 63 (!) metienus.

Šajā mačā pirmos vārtus pašreizējās pasaules čempiones zviedrietes guva jau 2. minūtē (0:1), bet līdz nākamajiem viņām vajadzēja paciesties vairāk nekā desmit minūtes (0:2). Mūsu florbolistes divas reizes spēlēja skaitliskajā vairākumā, bet līdz vārtu guvumam viņām nedaudz pietrūka. Pēc pirmā perioda latvietes zaudēja ar 0:4. Otrajā trešdaļā Latvijas izlase zaudēja vēl četrus vārtus – 0:8. 44. minūtē pretinieces atradās vadībā jau ar 10:0.

Uzreiz pēc tam minūtes laikā divus golus iemeta mūsu florbolistes. Vispirms Anna Ankudinova pārtvēra bumbiņu, izskrēja viena pret vienu ar zviedriešu vārtsardzi un eleganti iefintoja bumbiņu apakšējā kreisajā stūrī – 1:10. Pēc tam Simona Grāpēna saņēma piespēli no Jūlijas Rozītes un meta precīzu, panākot 2:10. Tas pamatīgi saniknoja pretinieces, kuras atbildēja ar trim goliem – 2:13. Punktu šai cīņai pielika latvietes – 58. minūtē Anna Ankudinova piespēlēja Dārtai Derupai, kura ar metienu vārtu augšējā stūrī pārsteidza pretinieču vārtsardzi – 3:13. Zviedrietes ļoti centās, lai gūtu vēl kādus vārtus, tomēr Latvijas izlases aizsardzība izturēja. Spēles galarezultāts – 3:13. Jāpiebilst, ka visās astoņās iepriekšējās savstarpējās spēlēs latvietes zviedrietēm bija spējušas iemest tikai piecus golus.

Labākās spēlētājas balvu mūsu izlasē saņēma vārtsardze Alana Kolosova, kurai šajā mačā darba netrūka, jo viņa atvairīja 63 no 76 pretinieču metieniem. Mūsu meitenes pa zviedriešu vārtiem meta 18 reižu. Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 2 (1+1) punktiem bija Anna Ankudinova. Zviedrijas izlasē ar 4 (1+3) punktiem izcēlās Moa Gustafsone, bet labākās spēlētājas balvu saņēma Liza Karlsone, kurai 3 (1+2) punkti.

Rīt mūsu meitenēm būs brīvdiena, bet 9. decembrī jau pulksten 5.00 no rīta (pēc Latvijas laika) viņas uzsāks miniturnīru par 5. vietu pasaulē. Latviešu pretinieces tiks noskaidrotas mačā starp šveicietēm un slovākietēm. Tā izlase, kura zaudēs, arī cīnīsies par 5. vietu.

Latvija – Zviedrija 3:13 (0:4; 0:4; 3:5)
Metieni: 18:76 (6:17, 3:26, 9:33)
Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Anna Ankudinova 2 (1+1), Simona Grāpēna 1 (1+0), Dārta Derupa 1 (1+0), Jūlija Rozīte 1 (0+1),