Latvietēm pret pasaules vicečempionēm tikai goda vārti

02.12.2023

Šodien Singapūrā startēja pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Latvijas izlase pirmajā spēlē mērojās spēkiem ar pašreizējām pasaules vicečempionēm somietēm, kam piekāpās ar 1:14. Goda vārtus Latvijas valstsvienības labā guva Paula Egle.

Latvijas izlase maču pret pasaules vicečempionēm sāka ar Janu Filipsoni vārtos. Pirmo reizi Filipsone kapitulēja 5. minūtē – 0:1. Pēc pirmā perioda somietes atradās vadībā ar 4:0. Otrās trešdaļas izskaņā, kad somietes bija guvušas jau deviņus vārtus (0:9), latvietes izmantoja savu skaitlisko vairākumu. Pēc Elīzas Elizabetes Bērziņas piespēles vārtus guva Paula Egle – 1:9. Pēc otrā perioda Somijas izlase atradās vadībā ar 11:1. Pēdējā trešdaļā Somijas izlase guva vēl trīs vārtus un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 14:11.

Labākās spēlētājas balvu Latvijas izlasē rindās saņēma vārtsardze Jana Filipsone, kura sev atvēlētājā laikā atvairīja 22 no 30 pretinieču metieniem. Par labāko starp somietēm atzina Mīsu Turuneru, kura izcēlās ar 6 (3+3) rezultativitātes punktiem. Rīt pulksten 10.00 (pēc Latvijas laika) mūsu meitenēm paredzēta ļoti svarīga spēle, kurā latviešu pretiniece būs Norvēģijas valstsvienība.

Latvija – Somija 1:14 (0:4; 1:7; 0:3)

Metieni: 17:63 (6:23, 5:20, 6:20)
Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Paula Egle 1 (1+0), Elīza Elizabete Bērziņa 1 (0+1)