Liepājas čempionātā florbolā būs jauni čempioni!

30.03.2024

lcf_publicitates_foto_2.jpg

Pusfinālā klūpot aktuālajiem "Viesuļa" kausa īpašniekiem "BEL CIBO/MBR", aizvadītajās brīvdienās tapis skaidrs, ka Liepājas čempionātā florbolā tiks kronēti jauni čempioni. Finālā tiksies un par galveno trofeju cīnīsies "Tornado Titans/CF Liepāja" un "FK Kurši FSS".

 

Aizvadītajā svētdienā LOC Manēžā norisinājās Liepājas čempionāta florbolā pusfināla atbildes spēles. Dienas pirmajā daļā tika aizvadīti mazie pusfināli cīņā par 5. vietu, bet turpinājumā spraigās cīņās noskaidrojās šīs sezonas finālisti.

 

Pirmie finālisti tika noskaidroti "Dunalkas" un "Tornado Titans/CF Liepāja" duelī. Pirmajā savstarpējā cīņā Titāni bija pārāki ar 6:2 un dunalcniekiem bija nepieciešama uzvara atbildes mačā. Atbildes spēles sākums bija daudzsološs un pēc 20 aizvadītām minūtēm tablo vēstīja par neizšķirtu 2:2. Turpinājumā augstu pilotāžu demonstrēja regulārā turnīra rezultatīvākie spēlētāji Edžus Bunka un Mihails Kostusevs, kas izvirzīja vadībā savu komandu ar 5:2. Kriša Kropštāla vārti "Dunalku" pietuvināja līdz 3:5, taču pretinieki atbildēja asi un spēja nokārtot pārliecinošu uzvaru ar 10:4, kļūstot par pirmajiem finālistiem. Tikmēr Dunalkai pēc sudraba medaļām šogad - cīņa par bronzu.

 

Otrajā pusfināla pārī "FK Kurši FSS" ar 4:2 svinēja uzvaru pirmajā mačā un 2023. gada čempionus "BEL CIBO/MBR" nostādīja uz kraujas malas. Atbildes spēli ar vārtu guvumu atklāja Andrejs Jakušins, bet jau pēc minūtes Emīls Ronis rezultātu izlīdzināja. Ar labām vārtu gūšanas izdevībām izcēlās abas vienības, tomēr Stendera un Griezīša vārti ļāva "FK Kurši FSS" izvirzīties vadībā ar 3:1. Nieka septiņas sekundes pirms pārtraukuma Armands Gulbis viens pret viens apspēlēja "BEL CIBO/MBR" vārtsargu panākot jau 4:1. Pirmā puslaika pēdējās sekundēs par grūšanu noraidījumu saņēma jau minētais Jakušins, bet pauzdams savu neapmierinātību viņš nopelnīja arī sarkano kartīti. Pēc pārtraukuma Florbola sporta skolas komanda nespēja izmantot nevienu izdevību, kas radās sešu minūšu skaitliskajā vairākumā un sākās pakaļdzīšanās. Čempioni parādīja raksturu, pēdējās piecās minūtēs panākot izlīdzinājumu 4:4, taču ar to nepietika. "FK Kurši FSS" bija pārāki divu spēļu rezultātā un nopelnīja vietu lielajā finālā.

 

Pirms pusfināliem tika aizvadītas arī divas mazā pusfināla cīņas par 5. vietu, kur labākie tika noskaidroti vienā mačā. Pirmajā no tiem "Priekule" trešo reizi šosezon pieveica "Kuršu vecākus". Mača gaitā priekulnieki izvirzījās vadībā ar 4:0, taču Vecāki atspēlēja divus vārtus un radīja intrigu spēles izskaņā. Tiesa, Jānis Vilkaveckis gūdams komandas 5. vārtus jebkādus jautājumus noņēma no dienaskārtības, ļaujot triumfēt mazajā pusfinālā. Čempionāta 2. Finālposmā "Priekule" cīnīsies par 5. vietu, bet "Kuršu vecāki" - par 7.

 

Bez intrigas neiztika arī otrs mazais pusfināls. Tur Oskara Terliņa trīs gūtie vārti ļāva "Liepājas Karaļiem" spēles gaitā panākt 5:1 vadību, tomēr "Aver/Liels Auto" nodemonstrēja neticamu cīņassparu un spēles 38. minūtē panāca izlīdzinājumu 5:5. Mazāk nekā 90 sekundes pirms mača finālsirēnas Andris Gulbis atjaunoja vadību Karaļiem. Pēc rupja pārkāpuma "Aver/Liels Auto" saņēma 4 minūšu noraidījumu, kura laikā "Liepājas Karaļi" guva vēl vienus vārtus, svinot uzvaru ar 7:5. Tāpat kā otrā mazajā pusfinālā - cīņas uzvarētāji Finālposmā cīnīsies par 5. vietu, bet zaudētājiem noslēdzošajā mačā jāsadala 7. vietas liktenis.

 

Liepājas čempionātā florbolā arī medaļu cīņas aizritēs divu spēļu rezultātā. Pirmais Finālposms norisināsies 1. aprīli, bet visas astoņas komandas aizvadīs šīs sezonas noslēdzošās spēles 2. Finālposmā - 6. aprīlī.

 

Liepājas 26. čempionātu florbolā ar Liepājas valstspilsētas atbalstu rīko Biedrība "Florbola klubs "Kurši"".

 

Informāciju sagatavoja:

Normunds Krūmiņš

JUGLASCIEMS