Latvietes divās minūtēs izrauj uzvaru pār dānietēm un izcīna 7. vietu

10.12.2023

Singapūrā notiekošo pasaules čempionāta florbolā sievietēm finālturnīru ar uzvaru noslēgusi Latvijas izlase, kas šorīt mačā pret dānietēm pamatlaika pēdējās divās minūtēs guva divus vārtus un triumfēja ar 6:4, finišējot 7. vietā. Ar "hat-trick" šajā mačā izcēlās Simona Grāpēna.

Šī spēle pēc mūsu laika sākās ļoti agri – jau pulksten 4.00. Dānietēm tas skaitījās vēl pat par vienu stundu agrāk. Tomēr tieši Dānijas izlase bija tā, kas pārnestā nozīmē pamodās pirmā, jo jau 2. minūtē pretinieces izvirzījās vadībā ar 1:0. Ar tādu rezultātu noslēdzās pirmais periods. Otrās trešdaļas pirmajās sekundēs skandināvietes panāca jau 2:0. Drīz vien sekoja latviešu atbilde. Pārdesmit sekunžu laikā Evelīna Garbare un Emīlija Salaciete ar precīziem metieniem atjaunoja neizšķirtu rezultātu – 2:2. Tomēr pirms pēdējā perioda vadībā jau atkal atradās Dānijas florbolistes – 3:2.

Trešajā trešdaļā atvērās mūsu komandas rezultatīvākā spēlētāja Simona Grāpēna, kura 48. un 53. minūtē sarūgtināja pretinieču vārtsardzi, pirmo reizi izvirzot vadībā latvietes – 4:3. 55. minūtē Dānijas izlase vēl spēja atjaunot neizšķirtu (4:4), bet, kā vēlāk izrādījās, tas bija mūsu pretinieču pēdējais veiksmes brīdis šajā mačā. 59. minūtē Paulas Egles piespēli vārtu guvumā pārvērta Annija Dārta Dankfelde – 5:4. Punktu šai cīņai pielika Grāpēna, kura 60. minūtes sākumā saņēma Annas Ankudinovas piespēli un guva savus trešos vārtus šajā spēlē, nodrošinot Latvijas izlasei uzvaru ar 6:4 un 7. vietu pasaulē. Ja salīdzina ar iepriekšējo pasaules čempionātu, tad Latvijas florbolistēm tas ir kāpums par divām vietām uz augšu.

Par šīs spēles labāko mūsu izlasē tika atzīta Marta Drille, kura šoreiz ar rezultativitāti gan neizcēlās. Rezultatīvākā gan šajā mačā (3 (3+0)), gan visā turnīrā (11 (9+2)) bija Simona Grāpēna, kura saņēma balvu kā Latvijas izlases labākā florboliste. 2 (1+1) punkti šajā mačā Evelīnai Garbarei, bet ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Laura Gaugere.

Latvijas izlase – Dānijas izlase - 6:4 (0:1; 2:2; 4:1)

Metieni: 37:24 (8:5, 12:7, 11:8)

Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Simona Grāpēna 3 (3+0), Evelīna Garbare 2 (1+1), Laura Gaugere 2 (0+2), Emīlija Salaciete 1 (1+0), Annija Dārta Dankfelde 1 (1+0), Zane Darša 1 (0+1), Paula Egle 1 (0+1), Anna Ankudinova 1 (0+1).