Latvietes kapitulē mačā pret Šveices izlasi

04.12.2023

Singapūrā notiekošā pasaules čempionāta florbolā sievietēm grupu turnīru ar pamatīgu zaudējumu noslēgusi Latvijas valstsvienība, kas šodien ar 1:22 atzina Šveices komandas pārākumu Goda vārtus mūsu izlases labā guva Anna Ankudinova.

Spēlē starp Latvijas un Šveices izlasēm nebija aizritējušas vēl ne desmit minūtes, kad rezultātu tablo jau vēstīja par pretinieču pieciem vārtu guvumiem (0:5). Mūsu komandas treneri lēma mainīt vārtsardzi, bet spēles gaitu gan šī rokāde īpaši neietekmēja. Pēc pirmās trešdaļas latvietes zaudēja ar 0:7, bet pēc otrās rezultāts bija 0:12. Tuvojoties pēdējās trešdaļas vidum šveicietes bija guvušas jau 15 bezatbildes vārtus. Tikai 48. minūtē vienu no savām retajām vārtu gūšanas iespējām beidzot izmantoja mūsu meitenes – pēc Jūlijas Rozītes piespēles šveiciešu vārtsardzi ar precīzu metienu sarūgtināja Anna Ankudinova – 1:15. Pretinieces arī mača pēdējās minūtēs turpināja būt rezultatīvas, Šveices izlase guva ļoti pārliecinošu uzvaru ar 22:1.

Labākās spēlētājas balvu Latvijas izlasē saņēma rezultatīvās piespēles autore Jūlija Rozīte. Par labāko starp šveicietēm atzina Zelmu Bergmani, kuras kontā 4 (1+3) punkti. Rezultatīvākā viņas komandā ar 9 (6+3) punktiem bija Izabelle Geriga.

Rīt Latvijas izlasei būs brīvdiena, bet jau parīt mūsu meitenes aizvadīs kvalifikācijas kārtas spēli. To, kas būs pretiniecēs, latvietes uzzinās tikai rīt, kad notiks pēdējās D grupas spēles.